سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وضعیت پرداخت یارانه نقدی در سال آینده

بروز شده : ٣-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٠۵    نسخه چاپی    
دولت هیچ رقمی از این یارانه ها به خزانه خود واریز نمی کند، بلکه از خزانه خود مثل امسال 11 هزار و 300 میلیارد تومان هم به مردم کمک می کند
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از پرداخت و استمرار دو یارانه نقدی و غیرنقدی در سال آینده خبر داد و گفت:به خانوارهای کم درآمد یارانه غیرنقدی هم به عنوان حمایت غذایی پرداخت می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري «تيک» (Tik.ir)، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست ستاد کشوری نظارت بر تعرفه های سلامت در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: همچنان توصیه می شود خانواده هایی که می توانند بدون یارانه زندگی کنند به دولت اجازه بدهند که این منابع را برای اجرای طرح هایی مثل طرح تحول سلامت مجددا به جامعه برگرداند.

وی افزود: دولت هیچ رقمی از این یارانه ها به خزانه خود واریز نمی کند، بلکه از خزانه خود مثل امسال 11 هزار و 300 میلیارد تومان هم به مردم کمک می کند.

نوبخت گفت: شاید مناسب این باشد که بتوانیم اجرای طرح مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه ها را عمدتا معطوف به همین منابع کنیم بنابراین یارانه نقدی به همه خانوارها داده می شود.
وی افزود: برای تولید و طرح تحول سلامت هم منابع مناسب دیده شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین از اجرای دو برنامه برای جوانان و زوج های جوان در قالب بودجه 94 خبر داد و گفت: یکی مرتبط با تامین مسکن و دیگری شغل جوانان است که جزئیاتش بعدا اعلام می شود.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره تامین نیروی انسانی بیمارستان ها گفت: قرار شد وزارت بهداشت پیشنهاد های توجیحی خود را بیاورد و ما هم بررسی کنیم تا بتوانیم برای سال 94 برای تامین کادر درمانی بیمارستان هایی که ساخته شده است اما فعال نیست اقدام کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها