سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف میدان نفتی جدید در دریای خزر

سکوی حفاری نیمه شناور امیرکبیر در عملیات حفاری اکتشافی خود در دریای خزر موفق به کشف منابع جدید هیدروکربنی و میادین نفتی در این دریا شده است.

استاندار مازندران گفت: سکوی حفاری نیمه شناور امیرکبیر در عملیات حفاری اکتشافی خود در دریای خزر موفق به کشف منابع جدید هیدروکربنی و میادین نفتی در این دریا شده است.
 
'ربیع فلاح جلودار ' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سکوی حفاری نیمه شناور با قابلیت حفاری در آب های عمیق تا عمق هزار متر از سطح دریا و عمق 6هزار متر از بستر دریا اقدام به عملیات اکتشاف میادین نفتی در دریای خزر می کند.

 

وی،موفقیت های کسب شده در این خصوص را ناشی از اقدامات موثر مبتنی بر دانش و استفاده از فناوری های نوین دانست و گفت: هم اکنون استخراج از این میدان ها به دلیل وجود نفت در عمق بسیار زیاد دریا نیازمند سرمایه گذاری های خاص و استفاده از فناوری های ویژه است.

 

استاندار مازندران در خصوص نقش استفاده از این ذخایر برای توسعه استان های شمالی کشور گفت: بهره گیری از میادین نفتی کشف شده با نام سردار جنگل نیازمند سرمایه گذاری ویژه است تا شاهد توسعه اقتصادی در خطه شمال باشیم و به همین دلیل نمایندگان استان های گلستان، گیلان، مازندران و تهران دیداری از سکوی نیمه شناور امیرکبیر در دریای خزر داشتند.

 

وی اضافه کرد: در این دیدار تصمیم گرفته شد که زمینه های لازم و پیگیری ها در حوزه اکتشاف، استخراج و توسعه ذخایر نفت و گاز در دریای خزر با رعایت جنبه های زیست محیطی، ایمنی و بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران گفت: بخش خصوصی نیز باید در حوزه فعالیت های نفت و گاز در شمال کشور مورد توجه قرار گیرد.

 

فلاح با بیان اینکه ساخت سکوی نفتی امیرکبیر در دریای خزر با استفاده کامل از توان و فناوری داخلی انجام شده، اظهار کرد: ساخت سکوی نیمه شناور حفاری امیرکبیر در کشتی سازی صدرا بیانگر توان بالا و بهره مندی شرکت های داخلی از فناوری های روز است.

وی ابراز امیدواری کرد که با سرمایه گذاری جدی در این زمینه، شاهد افق های روشنی از توسعه و سرمایه گذاری در استان مازندران باشیم.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ١٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها