سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایجاد 10 هزار شغل جدید در محدوده منطقه آزاد اروند

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه کشور گفت: با برنامه ریزی انجام شده، حدود 10 هزار شغل جدید در محدوده منطقه آزاد اروند ایجاد می شود.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه کشور گفت: با برنامه ریزی انجام شده، حدود 10 هزار شغل جدید در محدوده منطقه آزاد اروند ایجاد می شود.
 
به گزارش ایرنا 'اکبر ترکان' روز جمعه در حاشیه آیین آغاز عملیات برداشتن دژ دفاعی خاکی مینوشهر استان خوزستان با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و جمعی از مسوولان محلی، به خبرنگاران رسانه های محلی گفت: در سفر استانی هیات دولت به خوزستان، آبادان و خرمشهر به محدوده منطقه آزاد اروند افزوده شد تا این مناطق نیز رونق بیشتری به خود گیرد.

 

وی ادامه داد: در این خصوص، اقداماتی برای توسعه بهداشت و درمان، توسعه آموزش و پرورش، رونق صنعت، تجارت و گردشگری منطقه انجام شده است.

ترکان اضافه کرد: طی موافقت نامه ای با وزیر آموزش و پرورش، 70 میلیارد ریال از سوی این وزارتخانه و 70 میلیارد ریال اعتبار نیز از سوی منطقه آزاد اروند به تعمیر مدارس شهرستان های آبادان و خرمشهر اختصاص می یابد که بخشی از این اعتبار در اختیار مدیران مناطق قرار گرفته است.

وی افزود: در دبیرستان ها و هنرستان ها نیز، سرسراهای چند منظوره فرهنگی، آموزشی و علمی ساخته می شود تا دانش آموزان بتوانند از خدمات فوق برنامه این اماکن بهره گیری کنند.

 

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه کشور ادامه داد: براساس اعلام منطقه آزاد اروند، 400 میلیارد ریال اعتبار به خرید تجهیزات پزشکی بخش بهداشت و درمان این مناطق اختصاص می یابد که 100 میلیارد ریال برای یک بیمارستان، 50 میلیارد ریال به یک بیمارستان دیگر اختصاص یافت.

وی افزود: با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز، دو بیمارستان دیگر در این منطقه تعمیر و نوسازی می شود.

ترکان همچنین با بیان اقدامات منطقه آزاد اروند برای رونق بخش صنعت این منطقه، افزود: تاکنون 100 موافقت نامه جدید صنعتی در منطقه صادر شده که عملیات اجرایی 50 موافقت نامه آغاز شده است.

 

وی همچنین با بیان آغاز عملیات طرح فولاد 1.6 میلیون تنی در منرقه، افزود: سزمایه گذار خارجی بخش خصوصی نیز برای ساخت مجتمع فولادی در منطقه اعلام آمادگی کرده است.

ترکان، ساخت بزرگ ترین مجتمع آلومینیوم سازی کشور در منطقه و پنج پالایشگاه کوچک را از اقدامات این منطقه آزاد برای رونق شهرستان های آبادان و خرمشهر خواند و افزود: تعدادی از مجتمع های پالایشگاهی تا پایان امسال بهره برداری می شود.

وی اشتغال ایجاد شده در این منطقه از اجرای طرح های عمرانی را دو هزار نفر اعلام کرد.

 

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه کشور در پایان گفت: با همکاری قرارگاه کربلا و برداشتن دژ دفاعی مینوشهر، بازسازی منطقه، احیای کشاورزی و رونق گردشگری آن در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، 'علی شمخانی' دبیر شورای عالی امنیت ملی و 'اکبر ترکان' دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه کشور روز جمعه با حضور در مرز شلمچه خوزستان، از روند خدمت رسانی به زائران عتبات عالیات دیدن کردند.

شمخانی و ترکان در این بازدید در گفت گو با جمعی از زائران و مسوولان، روند تردد زائران از این مرز را بررسی کردند.

همچنین در نشست مشترکی با حضور مسوولان مرزی، مشکلات و کاستی های پیش روی تردد زائران بررسی و دستورات لازم در خصوص سرعت بخشی و بهبود کیفیت خدمت به زائران صادر شد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها