سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اختلاف 6 میلیونی بر سر قیمت دنا

ناظر شورای رقابت بلافاصله پس از پایان جلسه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از تعیین قیمت خودروی سواری دنا به ارزش ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در جلسه شوراخبر داد.

باز هم هزاران مشتری در مناقشه شورای رقابت و خودروسازان بلاتکلیف و سرگردان ماندند. این بار ده هزار ثبت‌کننده دنا در انتظار توافق شورای رقابت و ایران خودرو بودند تا پس از تاخیری سه ماهه خودرو ثبت نامی خود را تحویل بگیرند؛ این در شرایطی است که شورای رقابت و ایران خودرو هنوز بر سر قیمت این خودروبه توافق نهایی نرسیده‌اند.

هر چند اختلاف‌نظر در تعیین قیمت خودروهای داخلی موضوع جدیدی نیست اما آنچه این اختلافات را وارد فاز جدیدی کرده خط و نشان‌ها و تهدیدات دوطرف برای توقف خط تولید یا عدم بررسی مجدد در قیمت‌گذاری است، در هر حال به نظر می‌رسد که مشتریان ثبت‌نامی دنا باید در انتظار پایان این مناقشه باشند تا بلکه بتوانند به خودروی خود دست پیدا کنند؛ اما چرا قیمت‌گذاری دنا به این مناقشه ختم شد. چهارشنبه گذشته شورای رقابت قرار بود قیمت دنا را به‌طور قطعی اعلام کند اما پس از پایان جلسه شورا، رضا شیوا رئیس شورای رقابت تصمیم نهایی در مورد قیمت این خودروی لوکس ایران خودرو را به پایان تعطیلات موکول کرد؛ این در شرایطی است که عضو ناظر شورای رقابت بلافاصله پس از پایان جلسه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از تعیین قیمت خودروی سواری دنا به ارزش ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در جلسه شوراخبر داد.

وی همچنین عنوان کرده بود که پیشنهاد ایران خودرو برای سواری دنا 48 میلیون تومان بود اما در نهایت شورای رقابت با قیمت 41 میلیون و 900 هزار تومان موافقت کرد.مصاحبه این عضو ناظر شورای رقابت با واکنش مدیر فروش و بازاریابی ایران خودرو از یکسو و رئیس این شورا از سوی دیگر مواجه شد.

به‌طوری‌که عبدالله بابایی در مصاحبه با «دنیای اقتصاد» از نپذیرفتن قیمت جدید و ارسال نامه اعتراض‌آمیز به شورای رقابت خبر داد.این در حالی است که وی حتی اعلام کرد در صورت اصرار شورای رقابت بر قیمت تعیین شده، احتمال توقف خط تولید دنا نیز وجود دارد زیرا عرضه این محصول با قیمت 42 میلیون تومان موجب ضرر و زیان ایران خودرو خواهد شد. اما اظهارات معاون فروش بازاریابی ایران خودرو بلافاصله با واکنش شیوا مواجه شد این در شرایطی است که وی پیش از مصاحبه عضو ناظر شورای رقابت و علنی شدن قیمت دنا عنوان کرده بود که قیمت نهایی این خودرو پس از تعطیلات اعلام می‌شود.

در هر حال وی در پاسخ به اظهارات بابایی ضمن منتفی خواندن بازنگری در قیمت دنا عنوان کرده که امکان بازنگری قیمت این خودرو وجود ندارد چرا که براساس بررسی‌های به عمل آمده، این خودرو همان سمند سورن است که به صورت ارتقا یافته تولید می‌شود. حال با توجه به اختلافات شکل گرفته در این زمینه باید دید که برنده مناقشه قیمت‌گذاری دنا شورای رقابت است یا ایران خودرو؟


منبع: دنیای اقتصاد

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها