سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اصلاح ساختاری اقتصاد در دستور کار دولت

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٣, ٢٢:٢٢    نسخه چاپی    
«در این مدت نرخ تورم کاهش یافت و رشد اقتصادی نیز افزایش یافت، امیدواریم با اتخاذ سیاست‌های درست و با مدیریت عاقلانه بر این مشکل مسلط شویم»

وزیر اقتصاد اعلام کرد که با کاهش قیمت نفت بسیاری از اصلاحات ساختاری در دستور کار قرلر گرفته است.

به گزارش فرارو، علی طیب نیا در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با بیان این که "کاهش قیمت نفت یک واقعیت تلخ است"، افزود: «اعمال تحریم‌ها باعث کاهش صادرات نفت شد و در عین حال طی شش ماهه اول امسال نفت را باقیمت بالای 100دلار عرضه کردیم اما در حال حاضر به کمتر از 40 دلار رسیده است.»

طیب نیا با بیان اینکه این واقعیت تلخ در ابعاد اقتصادی کشور تاثیر می‌گذارد و مدیریت اقتصاد را بسیار پیچیده و سخت می‌کند، افزود: «بسیاری از اصلاحات ساختاری که در زمان بالا بودن قیمت نفت فراموش شده بود در دستور کار دولت قرار گرفته و به سمت اجرای آن حرکت می‌کنیم.»

او با بیان اینکه "طی یکسال و چند ماه گذشته توانستیم تحریم‌ها را مدیریت کنیم" افزود: «در این مدت نرخ تورم کاهش یافت و رشد اقتصادی نیز افزایش یافت، امیدواریم با اتخاذ سیاست‌های درست و با مدیریت عاقلانه بر این مشکل مسلط شویم»

ادامه کاهش قیمت نفت
در همین حال قیمت نفت در معاملات ساعات اولیه امروز پس از تشدید بی‌ثباتی در منطقه یورو به علت نتایج انتخابات یونان و کاهش ارزش یورو در برابر دلار، کاهش یافت و قیمت نفت آمریکا به کمترین رقم در 6 سال گذشته نزدیک شد.

سیریزا، حزب چپ‌گرای یونان، محافظه کاران این کشور را در انتخابات روز یک شنبه شکست داد و در این صورت احتمال مواجه این کشور با اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت.

رهبر حزب سیریزیا اعلام کرده است که به سیاست های ریاضت اقتصادی پایان خواهد داد. سیاست های ریاضت اقتصادی به فشار اتحادیه اروپا و برای جبران بدهی های بین المللی در سالهای گذشته در یونان اجرا می شود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 20 سنت کاهش به 48.59 دلار افت کرد و افزایش‌هایی که در روز جمعه کسب کرده بود، از دست داد. هر بشکه نفت خام آمریکا 64 سنت کاهش 44.95 دلار معامله شد. این نوع نفت ابتدا تا 44.35 دلار کاهش یافت که کمترین رقم از آوریل 2009 به شمار می‌رود.

بازارهای مالی در جهان با کاهش ارزش یورو به نزدیک کمترین رقم در 11 سال گذشته در برابر دلار به انتخابات یونان واکنش نشان دادند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٣, ٢٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها