سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال کاهش سهمیه بنزین از سال آینده

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩٣, ١٩:٠١    نسخه چاپی    
در حال حاضر ستاد سوخت وسایط نقلیه سنگین را از دور سهمیه حداقل خارج کرده است. از این رو پیش بینی می شود سهمیه بنزین سال آینده نه تنها افزایشی ندارد بلکه روندی کاهشی خواهد داشت.

رئیس اتحادیه جایگاهداران با اشاره به تغییر سهمیه بنزین در سال آینده اعلام کرد: پیش بینی می شود سهمیه بنزین سال آینده از 60 لیتر به 45 لیتر در ماه کاهش یابد.

 

بیژن حاج محمدرضا در گفت‌وگو با میزان، با بیان اعلام اینکه 35 درصد فروش بنزین در جایگاه های سوخت به روش آزاد است ادامه داد: در حال حاضر ستاد سوخت وسایط نقلیه سنگین را از دور سهمیه حداقل خارج کرده است. از این رو پیش بینی می شود سهمیه بنزین سال آینده نه تنها افزایشی ندارد بلکه روندی کاهشی خواهد داشت.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت کشور ادامه داد: با اجرای مصوبه هفته گذشته مجلس توسط دولت از ابتدای سال ۱۳۹۴ به ترتیب هر لیتر بنزین نیمه یارانه‌ای معمولی و سوپر با افزایش ۵ درصدی ۷۳۵ و ۸۴۰ تومان و بهای هر لیتر بنزین معمولی و سوپر آزاد به ترتیب با قیمت ۱۱۵۰ و ۱۱۵۵ تومان در جایگاه‌های سوخت عرضه خواهد شد.

گفتنی است از روز گذشته (جمعه) ۶۰ لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۷۰۰ تومانی به کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز شد که در صورت اتمام سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی خودروسوان می توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خرید بنزین آزاد کنند.

در همین حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغییرات جدید در سهمیه بنزین خودروهای شخصی برای سال آینده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه ای برای تغییر سهمیه های بنزین یارانه ای در سال ۹۴ ندارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩٣, ١٩:٠١

   

پر مبحث ترین ها