سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش قیمت مرغ منجمد از5500 به 5100

در ماه بهمن میزان جوجه ریزی در مرغداری ها افزایش یافت که همین اقدام در کاهش قیمت گوشت گرم مرغ تأثیر دارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه، قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد برای عاملان توزیع از 5500 تومان به 5100 تومان کاهش یافت، گفت: قیمت گوشت مرغ گرم نیز در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.
 
حسن رکنی عصر دوشنبه در گفت و گویی با اشاره به موافقت امروز اعضای ستاد تنظیم بازار کشور با کاهش قیمت گوشت مرغ منجمد به منظور حمایت هرچه بیشتر از مصرف کننده و تعدیل قیمت گوشت مرغ، اظهار داشت: براساس این تصمیم، رؤسای سازمان های جهادکشاورزی، استانها و عوامل توزیع می توانند هر کیلو مرغ منجمد را با قیمت هر کیلو 5100 تومان تحویل بگیرند.

وی با بیان آنکه، امسال برای نخستین بار بیشترین ذخیره سازی گوشت مرغ از تولید داخلی بوده، گفت: با توجه به ذخایر قابل قبول هیچ محدودیتی در عرضه مرغ منجمد به شبکه های توزیع وجود ندارد.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی، تصریح کرد: مرغ های ذخیره سازی شده از بهترین برندهای تولید داخل و با استاندارد و کیفیت بالاست و مقداری از این ذخیره نیز صادر شده است.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی، گفت: براساس تصمیم دولت، مرغ های منجمد در بسته حمایتی دهک های پایین و کم درآمد جامعه نیز قرار است، توزیع شود.

وی با بیان اینکه، دولت برای هر کیلوگرم مرغ منجمد بیش از دو هزار تومان به مصرف کنندگان یارانه می دهد، افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار از 5900 به 5750 تومان کاهش یافته و با تصمیم ستاد تنظیم بازار، این قیمت همچنان کاهش خواهد یافت.

رکنی همچنین با اشاره به وضعیت بازار مرغ گرم با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ 7600 تا 7700 تومان است، تصریح کرد: با افزایش میزان تولید، این قیمت در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.

معاون امور دام وزارت جهادکشاورزی افزود: در ماه بهمن میزان جوجه ریزی در مرغداری ها افزایش یافت که همین اقدام در کاهش قیمت گوشت گرم مرغ تأثیر دارد.

رکنی گفت: هر کیلوگرم گوشت مرغ امروز در میادین میوه و تره بار 6980 تومان بود که امیدواریم با افزایش میزان عرضه، این قیمت کاهش یابد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٣, ٠٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها