سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بندر آستارا منطقه ویژه اقتصادی شد

بروز شده : ١-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٩    نسخه چاپی    
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا خبر داد: در واپسین روزهای سال 1393 دولت دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا را صادر کرد.

 

سیروس شفقی با اعلام خبر فوق به ایسنا، خاطرنشان کرد: معرفی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یک عیدی برای مرزداران بندر آستارا بود که پس از سالیان متوالی محقق گردید.

وی با اشاره به جلسه 17 اسفند ماه 1393 هیأت وزیران که به پیشنهاد شماره 4774 / 10 / 932 مورخه 15 اسفند دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره 1 ماده 1 بند الف ماده 3 قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 تشکیل شده بود، ادامه داد: در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در استان گیلان با گرایش‌هایی از قبیل فعالیت‌های دریایی، بندری، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.

شفقی توضیح داد: این منطقه در 61 هکتار محوطه بندر چند منظوره آستارا در خشکی و شاخه‌های موج شکن احداث خواهد شد.

وی با بیان این‌که از تاریخ فوق بندر آستارا به «بندر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی آستارا» تبدیل شده است، اظهار داشت: می‌توان زون‌های صنعتی، خدماتی، صنایع تبدیلی، صنایع سبز و هم‌چنین زون‌های سوختی را در داخل این منطقه طراحی کرد.

فرماندار آستارا در پایان تأکید کرد: می‌توان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در این منطقه با توجه به قوانین و تسهیلات مناطق ویژه سرعت بخشید.

 
منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩۴, ١١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها