سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد/ ۱۰صنفی که مشمول نصب صندوق شدند

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ١۶:۴۴    نسخه چاپی    
نصب صندوق مکانیزه توسط ۱۰ صنف، افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد و تسلیم اظهارنامه دوره زمستان ۹۳ تا پایان فروردین سال ۹۴ از مهمترین جدیدترین اخبار مالیاتی در سال ۹۴ است.

نصب صندوق مکانیزه توسط ۱۰ صنف، افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد و تسلیم اظهارنامه دوره زمستان ۹۳ تا پایان فروردین سال ۹۴ از مهمترین جدیدترین اخبار مالیاتی در سال ۹۴ است.

به گزارش مهر، براساس ماده ۱۲۱ قانون برنامه پنجم توسعه مقرر شده صاحبان مشاغل تا پایان سال دوم برنامه براساس اولویت ملزم به استفاده از سامانه های فروش گردند و به منظور اطلاع مؤدیان موضوع از طریق ابلاغ به وزارت صنعت و معدن و اتحادیه ها و همچنین آگهی در روزنامه ها اطلاع رسانی شده و براین اساس۱۰ صنف برای سال ۹۴ فراخوان شده اند که باید از ابتدای سال جدید نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش اقدام کنند.

اصناف مذکور درصورت عدم استفاده از این سامانه از معافیت مالیاتی موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم محروم خواهند شد. ضمناً صاحبان مشاغلی که حکم مقرر در قانون مذکور را اجراءکنند تمام هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری آنان در همان سال از درآمد مشمول مالیات آنان کسر خواهد شد.

مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد شد

همچنین بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی در سال جاری ۹ درصد اعلام شده است. در اطلاعیه سازمان مالیاتی آمده است: براساس تبصره ۲ ماده ۱۱۷ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد «دولت مکلف است با اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده، نرخ این مالیات را از سال اول برنامه، سالیانه یک واحد درصد اضافه کند.

همچنین براساس ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب چهارم اسفندماه سال ۹۳ که مقرر داشته علاوه بر افزایش قانونی نرخ مالیات بر ارزش افزوده، صرفا یک واحد درصد در هر سال به عنوان مالیات سلامت به نرخ مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت اضافه و همزمان با دریافت، مستقیما به ردیف درآمدی که برای این منظور در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی می شود، واریز می شود.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی در سال ۱۳۹۴ از ۸ به ۹ درصد افزایش می یابد که شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض است.

تسلیم اظهارنامه دوره زمستان تا ۳۱ فروردین

در عین حال سازمان مالیاتی اعلام کرده است که با توجه به تعطیلات نوروز مقرر شده است مؤدیانی که موفق به تسلیم اظهارنامه دوره زمستان سال ۱۳۹۳ در مهلت مقرر نشده اند چنانچه حداکثر تا ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات اقدام کنند از تسهیلات بخشودگی جرایم مقرر در قانون برخوردار خواهند شد.

telegram 19dey.com
حسام الدین حسینی    10 فروردین 1394 13:51
نرخ مالیات بر ارزش افزوده هر سال یک درصد میره بالا-با این حساب به 100درصد میرسه
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ١۶:۴۴

   

پر مبحث ترین ها