سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قيمت خودرو امسال افزايش نمي‌يابد

سخنگوي کميسيون صنايع مجلس با تشريح جزئيات تازه‌اي از قرارداد پژو با ايران خودرو گفت: در جلسه روز گذشته با مديران عامل ايران خودرو و سايپا مقرر شد قيمت خودرو در سال جاري افزايش نداشته باشد.

 

روح‌الله عباسپور با تشريح جلسه عصر ديروز کميسيون صنايع با مديران عامل ايران خودرو و سايپا اظهار داشت: در اين جلسه مديران عامل 2 شرکت بزرگ خودروساز اعلام کردند برنامه‌اي براي افزايش قيمت خودرو طي سال جاري ندارند و قيمت خودرو ثابت خواهد ماند.

وي ادامه داد: در اين جلسه، گزارشي از وضعيت توليد ايران خودرو و سايپا ارايه شد و برنامه‌هاي اين 2 شرکت خودروساز براي تنوع بخشي به توليدات و ارتقاي کيفيت خودرو تشريح شد.

توليد سه محصول جديد پژو در ايران

عباسپور با بيان اينکه در جلسه مجلس موضوع قرارداد جديد ايران‌ خودرو با پژو فرانسه مورد بررسي قرار گرفت، افزود: قرار است در همکاري جديد اين دو شرکت، 3 محصول جديد شامل پژو 301، پژو 208 و پژو 2008 در ايران توليد شوند و يک شرکت مشترک با سرمايه‌گذاري 50 درصدي ايران خودرو و سرمايه‌گذاري 50 درصدي پژو تشکيل شود.

ترکيب هيأت مديره و مديرعامل جديد شرکت ايراني-فرانسوي

وي تصريح کرد: همچنين قرار است در يک دوره زماني،‌ هيات مديره شرکت مشترک ايران خودرو و پژو با حضور طرف ايراني تشکيل شود و مديرعامل شرکت نيز فرانسوي باشد و در دوره بعد هم اين مسئله برعکس شود.

سخنگوي کميسيون صنايع با بيان اينکه قرار است در همکاري جديد ايران خودرو و پژو، ‌30 درصد توليدات مشترک صادر شود، گفت: انتقال دانش فني توليد به کشور و داخلي سازي 40 درصدي محصولات مشترک از ديگر موارد ديده شده در قرارداد جديد با شرکت پژو است.

به گفته وي، قرار بود در جلسه ديروز وزير صنعت حضور داشته باشد که اين مسئله به دليل پس گرفتن سوال نمايندگان از وزير صنعت، منتفي شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩۴, ٢٢:۴۶

   

پر مبحث ترین ها