سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نرخ سود از دستور بانک‌ها خارج شد

بانک‌های خصوصی و دولتی بعد از توافق درباره نرخ های سود کوتاه مدت زیر یکسال و ارائه آن به بانک مرکزی بناست پس فردا در نشستی مشترک گرد هم آیند.

 

به گزارش تسنیم، مدیران بانک های دولتی و خصوصی که طی ماه‌های اخیر به بهانه چانه زنی در باره نرخ سود بارها تشکیل جلسه داده بودند سرانجام در هفته‌ای که گذشت به توافق مشترکی در این حوزه رسیدند.

البته این توافق بعد از جلسه ویژه بانکی ها با رئیس کل بانک مرکزی در ارتباط با سود سپرده‌های کمتر از یکسال حاصل شد که براساس آن بانکداران به اجماع رسیدند که نرخ سود سپرده روزشمار کمتر از سه ماه حداکثر ۱۰ درصد، نرخ سود سپرده روزشمار ۳ ماه تا ۶ ماه ۱۴ درصد، نرخ سود سپرده روزشمار ۶ ماه تا ۹ ماه ۱۶ درصد، نرخ سود سپرده روزشمار ۹ ماه تا ۱۲ ماه ۱۸ درصد باشد.

نرخ های سود مذکور به اطلاع بانک مرکزی نیز رسیده و آنطور که در نامه رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها آمده بانکداران این نرخ ها را از ۲۹ اردیبهشت ماه اجرایی کردند. البته اینکه بانک‌ها چه میزان در اجرای این تفاهم پایبند خواهند بود یا خیر موضوع بحث این گزارش نیست.

اما همانطور که بانکی‌ها اعلام کرده اند بناست مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی شنبه دوم خرداد ماه به منظور بحث و گفت‌وگو درباره سایر مسائل بانکی گرد هم آیند. پیشتر بنا بود در این جلسه هم درباره نرخ سود بانکی صحبت شود اما یکی از مدیران نظام بانکی به خبرنگار ما گفت: نرخ سود دیگر مورد بحث بانک‌ها نیست چراکه در این ارتباط جمع بندی نهایی حاصل شده است.

امید می رود با توجه به توافقی که بین بانک‌های دولتی و خصوصی بوجود آمده دیگر شاهد کارشکنی برخی از بانک ها برای جذب سود بیشتر نباشیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩۴, ١٣:٣٩

   

پر مبحث ترین ها