سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیات حمله مسلحانه به خودروی حامل آدم‌ربایان در شیراز

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٢    نسخه چاپی    

فرمانده انتظامی استان فارس جزئیات حمله روزگذشته، گروهی از افراد ناشناس به خودروی حامل متهمان به قصد ربودن آنها را شرح داد.
- منطقه فارس، سردار سرتیپ پاسدار سیروس سجادیان صبح امروز(یکشنبه) در تشریح جزئیات این خبر گفت: در شهریور ماه امسال، سه تن که دو نفر آنان بلوچ و یک نفر شیرازی بود، کودکی را در شیراز ربوده و به زاهدان منتقل می‌کنند که با اقدامات به موقع پلیس، آدم‌ربایان دستگیر و کودک ربوده شده آزاد می‌شود.

وی اضافه کرد: این افراد در تاریخ 30 آذرماه (روزگذشته) قرار بود به دادگاه منتقل شوند که در مسیر انتقال، یک پژو با نزدیک شدن به یکی از اتومبیل‌های انتقال متهمان، اقدام به تیراندازی به قصد متوقف کردن اتومبیل و رهاسازی و ربودن متهمان می‌کند که با مقاومت نیروهای پلیس، خودرو متوقف شده و حمله کنندگان ضمن تیراندازی به سمت نیروهای پلیس و مردم، متواری می‌شوند.

سجادیان گفت: در این حادثه و در پی تیراندازی به یک دستگاه اتوبوس خط واحد، دو زن از سرنشینان آن اتوبوس مورد اصابت گلوله قرار گرفته و یک کودک به واسطه برخورد شیشه، به شکل سطحی مجروح می‌شود که با انتقال مصدومان به بیمارستان،‌ یکی از آنان که زنی 33 ساله بود فوت کرده و مصدوم دیگر که زنی 36 ساله است، مداوا می‌شود.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهروندی که در این حادثه جانش را از دست داد، گفت: افراد رباینده و تمام رابطان و کسانیکه زمینه را برای این اقدام فراهم کرده بودند، شناسایی شده‌اند و به زودی توسط پلیس دستگیر خواهند شد.

سجادیان با بیان اینکه خودروی اتوبوس مورد اصابت گلوله قرار گرفته در محور چهارراه عدالت به سمت کوزه‌گری در حرکت بوده و حمله کنندگان نیز بدون توفیق در عملی کردن نقشه خود، متواری شدند، تصریح کرد: حمله کنندگان سه نفر بودند که هویت همه آنان مشخص شده و همگی شناسایی شده‌اند.

انهدام باند کلاهبرداری از زندان

وی همچنین از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری خبر داد و گفت: افرادی که با فریب شهروندان از طریق ارسال پیامک، حساب‌های عابربانک آنان را خالی می‌کردند، شناسایی و دستگیر شده‌اند و بررسی‌ها نشان داد که این افراد که از محکومان بوده و در زندان‌های قزل‌حصار و شهر‌ری در تهران هستند، با استفاده از 40 خط تلفن همراه،‌ پیامک‌هایی را به افراد مختلف ارسال کرده و با فریب آنان، زمینه انتقال وجوه موجود در حساب‌هایشان را فراهم می‌کردند.

فرمانده انتظامی فارس گفت: با همکاری دستگاه قضایی و اخذ نیابت، این افراد از زندان‌های مورد نظر به شیراز منتقل شده و در بازجویی‌ها به 70 فقره کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها