سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوای قم هم آلوده شد

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٢, ١٧:۴١    نسخه چاپی    
وضعیت هوای شهر مقدس قم به صورت مستمر کنترل و پایش می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به شرایط جوی بوجود آمده و برودت هوا، وضعیت هوای شهر مقدس قم به صورت مستمر کنترل و پایش می‌شود.
محمودعلی رکنی با اشاره به برودت هوا و افزایش مصرف سوخت در روزهای اخیر گفت: با توجه به کاهش دما و استفاده بیش از حد از خودروهای شخصی، مصرف سوخت در شهر مقدس قم افزایش چشمگیری داشته است.وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده، گروه ویژه بررسی، کنترل و پایش مستمر هوای شهر قم توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم تشکیل شده و کارشناسان این اداره کل با حضور در نقاط مختلف شهر، آلودگی هوا را مورد سنجش قرار می‌دهند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم تاکید کرد: با توجه به بروز وارونگی هوا و افزایش سطح گازهای آلاینده در سطح شهر قم، در صورت بروز هرگونه آلودگی هوا، اقدامات متناسب برای مدیریت و کنترل وضعیت و کاهش آلودگی انجام می‌گیرد.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای تامین و تضمین سلامت عمومی جامعه و همچنین حفظ و حراست از محیط‌زیست و هوای شهر، برنامه ریزی و اقدامات لازم برای کاهش تردد غیرضروری و بهینه‌سازی در مصرف سوخت، وسایط نقلیه و ابزارها و ادوات گرمایشی بنحو شایسته با مشارکت موثر ما را یاری کنند.

ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٢, ١٧:۴١

   

پر مبحث ترین ها