سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال مرگ بیش از 2500 افغان در حادثه رانش‌زمین

برآوردهای ما حاکی از آن است که بیش از 2500 نفر بر اثر وقوع این حادثه ناپدیده شده‌اند. البته این احتمال وجود دارد که بیشتر ناپدیدشدگان این حادثه جان خود را از دست داده باشند زیرا خانه‌های بسیاری در زیر بیش از 20 متر گل و لای مدفون شده‌اند.
مقامات محلی ولایت بدخشان اعلام کردند احتمال مرگ بیش از 2500 تن در حادثه رانش زمین در این منطقه وجود دارد.

«شاه ولی ادیب»، فرماندار ولایت بدخشان گفت: برآوردهای ما حاکی از آن است که بیش از 2500 نفر بر اثر وقوع این حادثه ناپدیده شده‌اند. البته این احتمال وجود دارد که بیشتر ناپدیدشدگان این حادثه جان خود را از دست داده باشند زیرا خانه‌های بسیاری در زیر بیش از 20 متر گل و لای مدفون شده‌اند.

به گزارش ایسنا،به گفته فرماندار ولایت بدخشان، حادثه رانش زمین گسترده ساعت 11 روز گذشته (جمعه) به وقت محلی و پس از ریزش یک تپه بزرگ و به دنبال بارش شدید باران اتفاق افتاد.

بنابر گزارش خبرگزاری شینهوا، شاه ولی ادیب همچنین افزود: پس از انجام هشت ساعت عملیات امداد و نجات در بخش‌هایی از محل حادثه، تنها سه جسد پیدا شده و بیش از 100 مجروح به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.
همچنین بنابرگزارش بی‌بی‌سی، سازمان ملل تاکنون آمار اجساد قربانیانی را که از زیر گل و لای بیرون کشیده شده‌اند 350 تن اعلام کرده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١۵:۵٧

   

پر مبحث ترین ها