سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باند بزرگ جعل اسناد دولتی متلاشی شد

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢١    نسخه چاپی    
اعترافات متهم حکایت از آن داشت که وی با همدستی 9 نفر دیگر طی چندین سال با جعل مهر، اسناد و اوراق سازمان های دولتی و خصوصی مبالغ هنگفتی را کسب کرده اند که بلافاصله موضوع شناسایی و دستگیری دیگر متهمان در دستور کارگروه ویژه رسیدگی کننده به پرونده مزبور قرار گرفت.
باند بزرگ جعل مهر، اسناد و اوراق ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی در استان چهارمحال وبختیاری با بیش از یکهزار مورد جعل، شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان چهارمحال وبختیاری گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر جعل گسترده مهر و اوراق ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی و کارت های معافیت سربازی توسط چند نفر از جاعلان حرفه ای موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان لردگان قرار گرفت.

سرهنگ «نورعلی یاری» افزود: با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی شبانه روزی، رییس باند شناسایی و در یک عملیات غافلگیر کننده دستگیر شد که پس از انتقال به مقر پلیس در تحقیقات فنی و پلیسی، ابتدا با اظهارات فریبنده سعی در گمراهی ماموران را داشت اما با ارائه مدارک مستند و غیر قابل انکار توسط پلیس راز اقدامات مجرمانه خود و همدستانش را برملا کرد.

این مقام مسوول تصریح کرد: اعترافات متهم حکایت از آن داشت که وی با همدستی 9 نفر دیگر طی چندین سال با جعل مهر، اسناد و اوراق سازمان های دولتی و خصوصی مبالغ هنگفتی را کسب کرده اند که بلافاصله موضوع شناسایی و دستگیری دیگر متهمان در دستور کارگروه ویژه رسیدگی کننده به پرونده مزبور قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال وبختیاری با اشاره به دستگیری دیگر اعضای باند گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده بیش از یکهزار مورد جعل اسناد کشف شد که تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.
وی از شهروندان خواست در صورتیکه اطلاعاتی در این زمینه دارند از طریق تلفن 110 و سامانه 197 یا به صورت حضوری موضوع را با پلیس در میان بگذارند.

یاری افزود: برابر دستور صریح مرجع قضایی رسیدگی کننده به پرونده آن دسته از مشمولینی که در سراسر کشور با این شیوه و شگرد کارت معافیت پزشکی و یا کفالت دریافت کرده اند، چنانچه خود را به پلیس آگاهی شهرستان لردگان معرفی کنند و کارت خود را تحویل دهند، از تعقیب کیفری معاف می شوند، در غیر این صورت طبق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢١

   

پر مبحث ترین ها