سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انجام عملیات 11 ساعته نجات کوهستان برای 500 خودرو در راه مانده

وی افزود: در این راستا به یک هزار و 200 مسافر خدمات امداد رسانی صورت گرفت و 300 اسکان اضطراری نیز انجام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان از انجام عملیات 11 ساعته امداد و نجات کوهستان برای مسافران در راه مانده در جاده توسکستان این استان خبر داد.

مجتبی اکبری عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به کولاک شب گذشته و بارش شدید باران در نقاط مختلف استان گلستان، اظهار داشت: با توجه به کوهستانی بودن مسیر گرگان به شاهرود شب گذشته غریب به 500 دستگاه در این مسیر دچار مشکل شدند.

وی ادامه داد: به دلیل وقوع برف و کولاک شدید در این مسیر جمعیت هلال احمر استان گلستان با اعزام 3 تیم امدادی با تعداد 28 عوامل امدادی، 6 دستگاه خودرو امداد و نجات کوهستان 3 تیم امداد عملیاتی جاده و یک تیم ارزیاب به یاری هموطنان شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: در این عملیات که از ساعت 17 روز گذشته تا 6 صبح امروز به طول انجامید بیش از 570 قرص نان، 590 تخته پتو، 550 کنسروجات مختلف، 372 بطری آب معدنی بین افراد در راه مانده توزیع شد.
اکبری تأکید کرد: همچنین عملیات رهاسازی و نصب زنجیر چرخ برای 73 خودرو انجام شد.

استقرار 300 اسکان اضطراری در جاده توسکستان

به گزارش فارس، وی افزود: در این راستا به یک هزار و 200 مسافر خدمات امداد رسانی صورت گرفت و 300 اسکان اضطراری نیز انجام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نامساعد جوی در سطح جاده‎های استان به افرادی که قصد سفر در جاده‎های استان بخصوص مسیرهای کوهستانی دارند توصیه می‎شود که قبل از حرکت نسبت به اطلاع از وضعیت مسیر اقدام کنند.

اکبری بیان کرد: رانندگان توجه داشته باشند که قبل از حرکت نسبت به سالم بودن وسایل گرمایشی خودرو و همچنین سالم بودن چرخ‌ها، ترمز‌ها و دیگر اجزای خودرو خود اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به سفر را انجام دهند.

وی در پایان عنوان داشت: در صورت بروز هرگونه حادثه در سطح جاده‎های استان در نخستین اقدام ابتدا عوامل امدادی را در جریان گذاشته و در صورت آشنایی با اقدامات اولیه امداد و نجات تا رسیدن عوامل امدادی وضعیت مصدوم و یا مجروح را در حالت ثابت نگه دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٢۶

   

پر مبحث ترین ها