سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازداشت چند ایرانی در مالزی به اتهام قاچاق انسان

پلیس مالزی روز دوشنبه از بازداشت ده ها تبعه خارجی از جمله ایرانی در یک باشگاه شبانه در شهر کوالالامپور خبر داد.


پلیس مالزی روز دوشنبه از بازداشت ده ها تبعه خارجی از جمله ایرانی در یک باشگاه شبانه در شهر کوالالامپور خبر داد.

به گزارش ایرنا، تارنمای 'نیو استریت تایمز' روز دوشنبه اعلام کرد: این افراد هنگام عملیات پلیس در خصوص قاچاق انسان در یک باشگاه شبانه تفریحی در خیابان 'راملی' کوالالامپور بازداشت شدند.

بنابراین گزارش، افراد دستگیر شده از اتباع ایران، ویتنام، ازبکستان، فیلیپین و اندونزی بودند که تحت قانون مهاجرت و مبارزه با قاچاق انسان قرار است مورد بازجویی قرار گیرند و همچنین زنان بازداشت شده بین 21 تا 40 ساله بوده اند.

وی گفت که در عملیات پلیس مالزی 10 نفر از افسران و 51 نفر از پلیس 'بوکیت امان' شرکت داشتند.

پلیس اعلام کرد که هنگام ورود به این باشگاه شبانه حدود 100 نفر از کشورهای مختلف از جمله ایران، اندونزی، فیلیپین و چند کشور دیگر وجود داشت که بازداشت شدند.

پلیس مالزی اعلام کرد افراد بازداشت شده به مقر پلیس 'دنگ وانگی' برای بازجویی و انطباق اسناد منتقل شدند.

'روسله چیک' از مقامات پلیس مالزی، گفت که برخی از بازداشت شدگان خارجی مدارک شناسایی معتبر نداشتند و مدعی بودند برای بهره کشی جنسی به مالزی قاچاق شده اند.

مالزی یکی از سختگیرانه ترین نظام های برخورد با مجرمان و متهمان بویژه شهروندان خارجی بازداشت شده را در جهان دارد و شرایط زندان ها در این کشور بویژه برای قاچاقچیان مواد مخدر غیرقابل تحمل و زجرآور است که چندین ایرانی نیز مجبور به تحمل این شرایط سخت هستند.

سوءاستفاده قاچاقچیان حرفه ای از مسافران عادی از جمله زنان و گردشگران از عادی ترین روش های برای انتقال مواد مخدر به مالزی است که معمولا به دلیل نظارت جدی پلیس در بدو ورود کشف می شود و با توجه به ناشناخته ماندن عاملان اصلی، بازداشت شدگان مجبور به تحمل زندان های طولانی و شرایط سخت زندان ها هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٣, ١١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها