سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

جامعه نباید دو قطبی شود

یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید دارد که باید از دو قطبی شدن جامعه جلوگیری شود.

 

19دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید از دو قطبی شدن جامعه جلوگیری شود، گفت: بیان مسائل اختلاف انگیر به زیان کشور و نظام و بسیار خطرناک است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: نخستین اقدام در فرهنگ اسلامی با شدت در برابر دشمن ایستادن است، زیرا دشمن از راه‌های متعدد سعی بر نفوذ دارد و مسئولان باید راه‌های نفوذ دشمن را از همه جهات بگیرند که فضیلت بیشتری از جلوی دشمن ایستادن و جنگ تن به تن است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌شود به دشمن لبخند زد و نرمش نشان داد، گفت: غفلت نباید به وجود آید زیرا اگر ما قدرت لازم را داشتیم نخست وزیر انگلستان علیه ایران و مسلمانان صحبت نمی‌کرد.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر این که فرهنگ ما، فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) است و در برابر دشمن ایستادن است، اضافه کرد: این برای ایران سنگین و درد است که با این قدرت و شوکت جمهوری اسلامی، انگلستان در جلسه‌ای به کشورهای حاشیه خلیج فارس دلگرمی دهد و بگوید ما علیه ایران به شما کمک می‌کنیم یا وزیر دفاع آمریکا بخواهد رهبر منطقه خاورمیانه شود و جنگ‌های نیابتی در سوریه و تقویت اسرائیل انجام شود و ایادی آنان در یمن دست به کشتار مردم بزند.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که دومین عامل «رحما و بینهم» است که مسلمانان در میان خود باید رحمت، عاطفه، وحدت و اتحاد داشته باشند، افزود: دو قطبی بودن در کشور بسیار خطرناک است که اختلاف به ضرر ایران است و همه باید وحدت داشته باشیم.

حجت الاسلام احمد سالک، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم نیز در این دیدار طی سخنانی بیان کرد: در شرایط بسیار سختی از لحاظ تهاجم فرهنگی قرار داریم و دشمنان از انواع ابزارهای برای آسیب به انقلاب اسلامی و ولایت استفاده می‌کنند تلاش ما است که نظام جمهوری اسلامی را از لحاظ فرهنگی از هر لحاظی حفظ نماییم.

 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩۵, ١١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها