سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

جامعه نباید دو قطبی شود

یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید دارد که باید از دو قطبی شدن جامعه جلوگیری شود.

 

19دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید از دو قطبی شدن جامعه جلوگیری شود، گفت: بیان مسائل اختلاف انگیر به زیان کشور و نظام و بسیار خطرناک است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: نخستین اقدام در فرهنگ اسلامی با شدت در برابر دشمن ایستادن است، زیرا دشمن از راه‌های متعدد سعی بر نفوذ دارد و مسئولان باید راه‌های نفوذ دشمن را از همه جهات بگیرند که فضیلت بیشتری از جلوی دشمن ایستادن و جنگ تن به تن است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌شود به دشمن لبخند زد و نرمش نشان داد، گفت: غفلت نباید به وجود آید زیرا اگر ما قدرت لازم را داشتیم نخست وزیر انگلستان علیه ایران و مسلمانان صحبت نمی‌کرد.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر این که فرهنگ ما، فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) است و در برابر دشمن ایستادن است، اضافه کرد: این برای ایران سنگین و درد است که با این قدرت و شوکت جمهوری اسلامی، انگلستان در جلسه‌ای به کشورهای حاشیه خلیج فارس دلگرمی دهد و بگوید ما علیه ایران به شما کمک می‌کنیم یا وزیر دفاع آمریکا بخواهد رهبر منطقه خاورمیانه شود و جنگ‌های نیابتی در سوریه و تقویت اسرائیل انجام شود و ایادی آنان در یمن دست به کشتار مردم بزند.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که دومین عامل «رحما و بینهم» است که مسلمانان در میان خود باید رحمت، عاطفه، وحدت و اتحاد داشته باشند، افزود: دو قطبی بودن در کشور بسیار خطرناک است که اختلاف به ضرر ایران است و همه باید وحدت داشته باشیم.

حجت الاسلام احمد سالک، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم نیز در این دیدار طی سخنانی بیان کرد: در شرایط بسیار سختی از لحاظ تهاجم فرهنگی قرار داریم و دشمنان از انواع ابزارهای برای آسیب به انقلاب اسلامی و ولایت استفاده می‌کنند تلاش ما است که نظام جمهوری اسلامی را از لحاظ فرهنگی از هر لحاظی حفظ نماییم.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩۵, ١١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها