سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه مدرسین: آیت الله مشکینی همواره مدافع انقلاب و ولایت فقیه بود

در پنجمین سالگرد رحلت ایشان با حضور مراجع عظام تقلید، علماء، طلاب و عموم مردم شریف جهت تعظیم شعائر اسلامی گردهم می‌آئیم و یاد و خاطره آن عارف الهی را گرامی می‌داریم.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای، مرحوم آیت الله مشکینی را تا آخرین لحظات عمر خود مدافع انقلاب و ارزش‌های آن بویژه اصل مترقی ولایت فقیه عنوان کرد.

به گزارش 19 دی، در این اطلاعیه که به‌مناسبت پنجمین سالگرد رحلت آیت الله مشکینی‌(ره) صادر شده، آمده است: خاطره جانسوز رحلت عالم جلیل القدر و فقیه وارسته مرحوم آیت الله حاج شیخ علی اکبر مشکینی(ره)، اندوه گرانی است که گستره دل‌ها را فرا گرفته و روان عاشقان را داغدار ساخته است.

در ادامه اطلاعیه امده است: آن مفسر برجسته قرآن و معلم بزرگ اخلاق، در طی سال‌های عمر خود کوشید تا با حُسن رفتار و شیوایی گفتار، دل‌های توده‌های مردم را عاشق اسلام عزیز سازد و اخلاق انبیاء‌ و اولیای الهی را در جامعه گسترش دهد.

در بخش دیگری از اطلاعیه جامعه مدرسین آمده است: محفل درس اخلاق او آکنده از معنویت و عشق و ارادت به حضرت صاحب الزمان(عج) بود و با خطبه‌های دلنشین نماز جمعه همه را به تقوای الهی و پرهیزگاری دعوت می‌نمود، همچنین آن مجاهد بزرگ از نخستین یاران امام عزیز در نهضت بزرگ اسلامی‌اش‌ بشمار می‌آید و تا آخرین لحظات عمر خود نیز همواره مدافع انقلاب و ارزش‌های آن – بویژه اصل مترقی ولایت فقیه- بود؛ آن ایامی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر می‌شد، رزمندگان اسلام را از کوثر کلمات خویش سیراب می‌ساخت و به بذل جان در راه خدا تشویق می‌نمود و آن گاه که بر کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری تکیه می‌زد، تواضع و فروتنی را به یاد همگان می‌آورد.

آری آن فقیه وارسته و آن معلم بزرگ اخلاق، سرمشق خوبی برای طلاب و روحانیان و دیگر اقشار ملت شریف ایران بود.

در پایان اطلاعیه امده است: در پنجمین سالگرد رحلت ایشان با حضور مراجع عظام تقلید، علماء، طلاب و عموم مردم شریف جهت تعظیم شعائر اسلامی گردهم می‌آئیم و یاد و خاطره آن عارف الهی را گرامی می‌داریم.

زمان: پنجشنبه 18 خردادماه ، مصادف با شانزدهم رجب المرجب 1433 بعد از نماز مغرب و عشاء.

مکان: مسجد اعظم قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم /مجلس خبرگان رهبری / شورای عالی حوزه‌های علمیه/ مرکز مدیریت‌حوزه‌های علمیه/ مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران / جامعه روحانیت مبارز / شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور / موسسه دارالحدیث / جامعه المصطفی(ص) العالمیه / بیت حضرت آیت الله مشکینی(ره)
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩١, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها