سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: ایرانیان در سراسر جهان منادی اسلام باشند

هر کسی در حد توان خود مکلف است از این نظام الهی پشتیبانی کند و افرادی که فرهنگ اسلامی و انسانی دارند می توانند پشتیبان انقلاب باشند.
آيت الله نوري همداني از مرجع تقلید شیعیان گفت: ایرانیان باید در سراسر جهان منادی اسلام باشند

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر سه شنبه در دیدار با نخبگان دانشگاهی بیان کرد: امروز ایران در هر نقطه از جهان وظیفه خاصی بر عهده دارد و زمان و مکان در وظیفه انسان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

وی گفت: ایرانیان باید در سراسر جهان منادی اسلام باشند زیرا دشمنان در سراسر جهان نقشه های شومی علیه اسلام و انقلاب ایران دارند.

این مرجع تقلید بیان کرد: در روایات بسیاری وظیفه هر انسان عاقل شناخت کامل درباره مسائل زمان خود عنوان شده است.

وی گفت: در زمانی که 2 اردوگاه کاپیتولاستی و سرمایه داری و اردوگاه شرق در دنیا شکل گرفته بود تنها دین و اسلام مطرح نبود و سعی کرده بودند در چند قرن اسلام را در زیر نقاب ها پنهان کنند اما اسلام از زمان طلوع خود شرق و غرب را تسخیر کرد.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: حرکت های انقلابی مصر، اردن، یمن و عربستان و حتی اروپا و آمریکا از انقلاب ایران برخاسته است.

وی گفت: اکنون آمریکا، اروپا و صهیونیست ها از ایران بسیار وحشت زده هستند و با وجود تلاش های زیاد نتوانسته اند انقلاب ایران را خاموش کنند.

مرجع تقلید شیعیان جهان بیان کرد: روز به روز علاقه مردم نسبت به دین و انقلاب ایران در سراسر دنیا بهتر می شود و روز به روز مستضعفان جهان بیدارتر و هوشیارتر و مستکبران منفورتر می شوند.

وی گفت: ما با دید دینی و اعتقادی به انقلاب می نگریم و امام خمینی(ره) نیز با همین دید به انقلاب نگریسته و انقلاب را زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) دانسته است.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: اکنون در دنیا دو روند استکباری و روند مستضعفان در حال انجام است که روز به روز مستضعفان را قوی تر و مستکبران را منفورتر می شوند تا زمینه برای ظهور امام زمان(عج) آماده شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران انقلابی الهی و دینی است افزود: استکبار در ابتدای انقلاب تلاش بسیاری برای خاموشی آن انجام داد و 35 دولت و حکومت با صدام برای خاموشی چراغ انقلاب متحد شدند اما ایران توانست در برابر همه این ابر قدرت ها بایستند.

این مرجع تقلید بیان کرد: هر کسی در حد توان خود مکلف است از این نظام الهی پشتیبانی کند و افرادی که فرهنگ اسلامی و انسانی دارند می توانند پشتیبان انقلاب باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩٢, ١٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها