سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

اجازه کوچکترین تعرض به خاک کشور را نمی‌دهیم

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢۴    نسخه چاپی    
همیشه باید آماده مبارزه باشیم زیرا دشمن هیچ گاه دست برنمی دارد و با اشکال گوناگون با انسان ها مبارزه می کند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری همواره برای مقابله با دشمنان آماده هستند، گفت: اجازه کوچکترین تعرض به خاک کشور را نمی‌دهیم.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار جمعی از ائمه جمعه و جماعت و مسئولان شورای فرهنگی شهر نائین که پیش از ظهر یکشنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: مستکبران با افتخار امام حسین(ع) را در کربلا به شهادت رساندند و آنها همان بندگان ناسپاس و گناهکارند که نباید در قیامت انتظار شفاعت از پیامبر گرامی اسلام(ص) داشته باشند زیرا اباعبدالله الحسین (ع) را به شهادت رسانده اند.

وی با بیان این که دنیا محل ماندن نیست و همچون کاروانسرایی است که از دری وارد و از دری دیگر خارج می‌شویم، عنوان کرد: همیشه باید آماده مبارزه باشیم زیرا دشمن هیچ گاه دست برنمی دارد و با اشکال گوناگون با انسان ها مبارزه می کند.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری همواره برای مقابله با دشمنان آماده است و هیچگاه آغازگر جنگ نبوده و نخواهد بود و اجازه کوچکترین تعرض به خاک کشور را نمی‌دهد.

اگر ضعف نشان دهیم تعدادمان کم می‌شود

وی افزود: ما باید در نگهداری حق کوتاهی نکرده و به گونه‌ای عمل نکنیم که امام (ع) ببیند طرفداران معاویه الان به خوبی از معاویه پیروی می‌کنند، حضرت علی(ع) می‌گوید که اگر ضعف نشان دهید تعدادتان کم می‌شود.

آیت الله علوی گرگانی با بیان این که در گذشته اجازه نمی‌دادند حق گفته شود و شیعه و حق در طول تاریخ مظلوم بوده‌اند، ابراز کرد: خداوند می‌گوید بندگان شایسته من کم هستند، بدانید حق بر باطل پیروز است و خداوند خود قسم خورده است که حق را یاری می‌دهد.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم تصریح کرد: خداوند می‌گوید ما فرستادگان خود را کمک می‌کنیم و حق پیروز است اگر چه دشمن می‌خواهد چراغ هدایت و قرآن خاموش شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها