سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: همه عالم زیر پرچم تشیع قرار خواهد گرفت

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١۵:۴٩    نسخه چاپی    
اگر مردم مولا و رهبر داشته باشند آسیبی به آن ها وارد نمی شود اما اگر از رهبری و روحانیت جدا شویم دشمن ضربه های خود را به مردم خواهد زد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که دین تشیع سرآمد همه ادیان است، گفت: در آینده خواهیم دید که همه مردم زیر پرچم تشیع قرار می گیرند و ابرقدرت ها کاری نمی توانند انجام دهند.

آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار جمعی از روسا و فرماندهان تخصصی نیروی انتظامی در استان های لرستان، کهگیلویه و بویور احمد و غرب استان تهران که پیش از ظهر سه شنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به سخنی از امام صادق (ع) اظهار داشت: خواهیم دید که آنچنان تشیع را عالم فرا می گیرد که همه مردم زیر پرچم آن قرار می گیرند زیرا اسلام بالا و برتر است و هیچ چیز بر آن برتر نخواهد بود و دین تشیع سرآمد همه ادیان است.

وی با بیان اینکه باید زیر پرچمی برویم که رهبر و علمدارش را بشناسیم، ادامه داد: خداوند این دین را بر تمام ادیان پیروز گرداند و ابرقدرت ها نخواهند توانست کاری انجام دهند.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اربعین حسینی ابراز کرد: در این روز دیده شد که حتی افراد خارجی که امام حسین (ع) را نمی شناختند گریه می کردند و می خواستند بدانند که او کیست که این جمعیت برایش عزاداری می کنند و اشک ماتم می ریزند.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: خداوند می گوید که بنده های من شعارشان همچون صلوات را با عظمت می گویند و این نشان از داشتن تقوا است و اگر کسی تقوا نداشته باشد ممکن است اصلا صلوات نفرستد.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم عنوان کرد: ای کسانی که ایمان آوردید همیشه با تقوا باشید و یک شاخه از تقوا همان تعظیم شعائر الهی است.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: هر کدام از شما باید تقوای شخصی داشته باشید و آن این است که گناه نکنید و مطیع خداوند باشید و بعد دیگر تقوا اجتماعی است و به این معنا است که با یکدیگر تعاون و همکاری داشته و دیگربین باشید.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که شیطان به دلیل خودبینی بدبخت شد، بیان کرد: ما کسی نیستیم که در مقابل خداوند از من سخن بگوییم و اگر بگوییم ما، آن وقت است که خداوند ما را دوست دارد.

وی ابراز داشت: ما در نماز نیز می گوییم خدایا ما تو را می پرستیم و از تو یاری می جوییم که در این آیه اگر به جای ما بگوییم من نمازمان باطل می شود.

وی با بیان این که دست خداوند با جماعت است و اگر مردم ایران با هم یکی نمی شدند پیروزی نصیبشان نمی شد، اضافه کرد: از آن جایی که خداوند با جماعت است، اگر تعاون در همه کارها باشد قدرت ایجاد شده و موفقیت حاصل می شود و در جامعه نیز اگر همه مردم متحد شوند دشمن نمی تواند کاری انجام دهد و شکست می خورد.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: برای این که دشمن بتواند به هدف خود برسد ابتدا سنگ اختلاف انداخته و سپس ضربه وارد می کند و برای همین است بزرگان همواره بیان می کنند که با هم همکاری داشته باشید تا دشمن نتواند در میان شما اختلاف ایجاد کند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان این که دشمن از گذشته تاکنون درصدد این بوده است که مردم را از روحانیت جدا کند، عنوان کرد: اگر مردم مولا و رهبر داشته باشند آسیبی به آن ها وارد نمی شود اما اگر از رهبری و روحانیت جدا شویم دشمن ضربه های خود را به مردم خواهد زد.

وی اضافه کرد: در گذشته جوانان با روحانیت رابطه نداشته و از آن ها دور می شدند و دلیل این امر محیط و فضای آن زمان بود و حاکمیت این عمل را طلب می کرد و جوانان تقصیری نداشتند.

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: امروز نظام برای خودتان است و شما آقای آن هستید و امریکا نمی تواند در امور شما دخالت دهد در حالی که در نظام گذشته امریکا اگر فرمانی می داد همه باید به آن عمل می کردند.

آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: امروز ابرقدرت ها در کشورمان نمی توانند نقشی داشته باشند مگر این که ما همدیگر را رها کنیم و یکی نباشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١۵:۴٩

   

پر مبحث ترین ها