سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: شیعه و سنی در یک صف‌ قرار دارند

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٣٩    نسخه چاپی    
امروز وظیفه علما، نخبگان و خواص ملت ها بسیار سنگین تر از گذشته است و بایستی با اتحاد و وحدت خود در راه مبارزه با استکبار و سلطه طلبان عالم به پاخیزند و مستضعفان جهان را بیدار کنند.
آیت‌الله نوری‌همدانی از مراجع تقليد گفت: پیام ما به اهل سنت این است که نباید اختلافات به گونه ای باشد که دشمن از آن سوء استفاده کند، باید همگی با وحدت در یک جبهه در مقابل دشمن بایستیم.

آیت‌الله حسين نوری‌همدانی در دیدارجمعی از اعضای حزب الله لبنان که دردفتر معظم وي برگزار شد به تبیین اهمیت وجود رهبر و لزوم پیروی از او در قیام های مردمی منطقه پرداخت.

وي با اشاره به این که قیام های مردمی منطقه الهام گرفته از انقلاب اسلامی مردم ایران بوده است گفت:بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه، الگو یی از قیام مردم ایران است که تنها در کشور های عربی منطقه محدود نشده است؛ بلکه به کشورهای اروپایی و آمریکا نیز رسیده است به گونه ای که قیام 99درصد در برابر1درصد نشان از بیداری ملت ها در برابر زورگویان و چپاولگران است.

آیت‌الله نوری همدانی افزود:امروز وظیفه علما، نخبگان و خواص ملت ها بسیار سنگین تر از گذشته است و بایستی با اتحاد و وحدت خود در راه مبارزه با استکبار و سلطه طلبان عالم به پاخیزند و مستضعفان جهان را بیدار کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکل مهم انقلاب های منطقه گفت: مهمترین مشکل انقلاب های مردمی در کشورهای اسلامی که با ذکرالله اکبر شکل گرفته است، عدم رهبردینی،مجاهد و از جان گذشته است.

وي تصریح کرد:بایستی کسانی که به اسلام و تشیع علاقه دارند با هم جلساتی تشکیل داده و با همفکری و وحدت کلمه برای قیام های مردمی، رهبری دینی انتخاب کنند تا قیام ها استحاله و بی اثر نشود و بتوانند دشمنان را از بین ببرند.

این مرجع تقلید یادآور شد:امروز دشمنان به دنبال بی اثر کردن انقلاب های مردمی هستند، تا جایی که عربستان و قطر به صراحت می گویند که ما هزینه کسانی که می خواهند با مقاومت و اسلام مبارزه کنند را می پردازیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به جنایات تکفیری ها به نام اسلام گفت:ما اصلا تکفیری ها را مسلمان نمی‌دانیم و نباید آنان را جزء فرق اسلامی به شمار آورد؛ چرا که آنان را دشمن ساخته است تا به اسم اسلام چهره نورانی اسلام را در منظر مردم دنیا مخدوش و خشن جلوه دهند و باعث فرار مردم دنیا از اسلام شوند.

وي با بیان این که یکی از مهم ترین حربه های وهابیت ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است افزود:پیام ما به جامعه اهل سنت این است که نباید اختلاف بین ما به گونه ای باشد که دشمن از آن سوء استفاده کند همگی در یک جبهه در مقابل دشمن واحدی هستیم که لازم است در مقابل آن با یکدیگر وحدت داشته باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها