سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: کاهش جمعیت یکی از برنامه های دشمنان است

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٢, ١۶:١١    نسخه چاپی    
متاسفانه طی چند سال گذشته مهریه‌ها بسیار زیاد شده و توقع های افراد نیز افزایش یافته و اینها مسائلی است که باید توسط خطیبان و صاحبان منابر برای مردم توضیح داده شود و با ارائه تسهیلات ازدواج صورت گیرد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: ما دشمنان فراوان داریم و کاهش جمعیت یکی از برنامه‌های دشمن است و باید قانونی برای تشویق جوانان به ازدواج وضع شده و دولت برای ایجاد شغل جوانان کاری انجام دهد.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار یکی از اعضا و مشاور پزشکی شورای عالی انقلاب فرهنگی که ظهر یکشنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: ما دشمنان فراوان داریم و کاهش جمعیت یکی از برنامه های دشمن است و باید قانونی برای تشویق جوانان به ازدواج وضع شده و دولت برای ایجاد شغل جوانان کاری انجام دهد و این مسائل باید در رسانه ها بیان شود.

وی با بیان این که در این زمان باید بسیار هشیار باشیم و متوجه نقشه های دشمن است، ابراز کرد: مسئله کاهش جمعیت یکی از برنامه های دشمنان است که امریکایی‌ها و اروپایی‌ها آن را ایجاد کرده‌اند و می‌خواهند جمعیت ما بسیار کاهش یابد.

استاد برجسته حوزه با بیان این که راه درمان کاهش جمعیت دارای چند بعد است، افزود: یکی از ابعاد آن فرهنگی است و همچنین قوه مقننه و قوه مجریه ابعاد دیگر آن است که باید برای برطرف کردن آن فعالیت‌ها و اقدام هایی داشته باشند و این عمل فقط با سخن گفتن و نوشتن حل نمی‌شود.

دولت برای جوانان اشتغال ایجاد کند

وی عنوان کرد: برای جوان مجرد همچون ایجاد شغل و موقعیت باید از سوی دولت و حاکمیت صورت گیرد و همچنین برای افزایش جمعیت باید در اجتماع کارهای فرهنگی صورت گرفته تا مردم تشویق شوند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به آسیب‌های تاخیر در ازدواج ادامه داد: متاسفانه طی چند سال گذشته مهریه‌ها بسیار زیاد شده و توقع های افراد نیز افزایش یافته و اینها مسائلی است که باید توسط خطیبان و صاحبان منابر برای مردم توضیح داده شود و با ارائه تسهیلات ازدواج صورت گیرد.

وی عنوان کرد: برای این عمل صدا و سیما باید همکاری کند و دست کم هفته ای یک ساعت را در اختیار علما و مراجع قرار دهد تا مسائل و مشکلاتی که 90 درصد مردم با آن مواجه هستند را تبیین کنند اما متاسفانه این زمان به آن ها تخصیص نمی یابد.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: برای پاسخ به مشکلات مردم ما فتوا می‌دهیم اما این عمل کافی نیست مسائل و مشکلات باید در صدا و سیما با بیان آیات و احادیث برای مردم تبیین شود.

لزوم آگاهی جوانان از تقلیل جمعیت

وی با بیان اینکه باید به جوانان از آسیب‌های کاهش جمعیت گفته شود، تأکید کرد: باید در مساجد و مراکز اجتماعی این مطالب عنوان شود و مردم از آسیب‌های آن مطلع شوند.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که دشمن درباره ابعاد سیاسی و فرهنگی عاشورا بسیار تبلیغ می‌کند، عنوان کرد: عربستان پول نفت و گاز را برای جنگ با سوریه صرف می‌کند و تمام اوقات در سایت‌های ضد شیعی، شیعیان را می‌کوبند.

وی بیان کرد: وی با اشاره به تاخیر ازدواج جوانان عنوان کرد: عده ای به خاطر درس و دانشگاه ازدواج خود را به تاخیر می اندازند و هنگامی که سن آن ها افزایش می یابد انگیزه و شوقی برای ازدواج ندارند، با تمام این مسائل باید مبارزه کرد.

استاد برجسته حوزه با بیان این که اسلام دین غنی است، افزود: باید در مجلس و دولت برای تقلیل جمعیت بسیار فعالیت شود و در بعد فرهنگی ازدواج آسان نیز کارها و برنامه های داشت.

وی بیان داشت: از این جهت که مرکز انقلاب و تشیع، ایران است و در دنیا بسیار نقش آفرین بوده، دشمنان بسیار زیادی علیه ما تبلیغ می‌کنند و از جمله آن عربستان و تکفیری‌ها هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٢, ١۶:١١

   

پر مبحث ترین ها