سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پست‌های اداری از انشعابات ولایت فقیه است

وظيفه و مسئوليت اجتماعي مسلمانان در برابر اسلام، قرآن، پيامبر عظيم‌الشان اسلام و ائمه اطهار و معصومين وظيفه‌اي بسيار سنگين و حساس است.
مرجع عاليقدر شيعيان جهان گفت: ولايت فقيه انشعاباتي دارد و اين تشکيلات و پست‌هاي اداري از انشعابات آن براي اداره جامعه اسلامي است.

آيت الله العظمي حسين نوري همداني(مدظله) پیش از ظهر جمعه در ديدار با استاندار همدان بیان کرد: مردم همدان مردمي با هوش و ذکاوت، متدين و باتقوا هستند و اين از ويژگي‌ها و مزاياي مردم استان همدان است و در اين استان تقوا و تدين حاکم است و شما بايد مجهز باشيد تا بتوانيد خدمات وسيع و چشمگير به مردم همدان ارائه دهيد.

وی با بيان اينکه اسلام يک دين اجتماعي است، بيان کرد: مسلمانان نبايد تنها به فکر خود باشند زيرا که پيامبران اسلام را يک دين اجتماعي معرفي کرده‌اند و مسلمانان بايد در اين راستا قدم بگذارند.

مرجع عاليقدر شيعيان جهان با تقسيم‌بندي مسئوليت هاي انسان به فردي، اجتماعي و شغلي، اظهار داشت: براي هر انسان سه نوع مسئوليت در اسلام ديده شده است که نخستین نوع از مسئوليت در اسلام، مسئوليت فردي است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه دادند: اگر انسان تنها بر روي زمين وجود داشت بازهم اين نوع از مسئوليت نيز براي او متصور بود، چرا که انسان نياز به کمال دارد و در اين راه بايد مسئوليت پذير باشد و جهان دارالتکامل است و انسان وظيفه دارد اول خود را با علم و تقوا بسازد.

حضرت آيت‌الله نوري همداني عنوان کرد: دومين مسئوليتي که در اسلام براي انسان ديده شده، مسئوليت اجتماعي است، چرا که خداوند انسان را موجودي اجتماعي خلق کرده و انسان نيز در اين زمينه مسئول است و همه در برابر اجتماع مسئوليت داريم و اين مسئوليت بسيار مهم و وسيع است.

وی اظهار داشت: دشمنان در گروه هاي صهيونيستي، استکباري، منافق، تکفيري و ديگر گروه ها به جنگ ما آمده اند پس مقابله با اين دشمني‌ها مسئوليت آحاد مردم است و همه در راستاي مسئوليت اجتماعي داريم، در برابر اجتماع موظفيم که بي‌تفاوت نباشيم و هيچ وقت نمي توانيم ساکت باشيم.

مرجع عاليقدر شيعيان جهان افزود: وظيفه و مسئوليت اجتماعي مسلمانان در برابر اسلام، قرآن، پيامبر عظيم‌الشان اسلام و ائمه اطهار و معصومين وظيفه‌اي بسيار سنگين و حساس است.

افراد باید نسبت به شغل خود امانت دار باشند

آیت‌الله حسین نوری همدانی اظهار داشت: سومين مسئوليت انسان از ديدگاه اسلام، مسئوليت شغلي است و اين مسئوليت نيز بسيار مسئوليت حساس و مهمي است و از نگاه اسلام، هر کس در هر شغلي که هست بايد نسبت به آن شغل امانت دار بوده و کارها را بر اساس موازين صحيح عقلي و شرعي انجام دهد.

وی ادامه داد: کساني که در سمتی قرار مي گيرند، وظيفه سنگيني دارند و بايد در حفظ اسلام و مسلمانان و انجام وظايف مربوط به آن پست به خوبي عمل کنند و شغل ها در حکومت اسلامي، توفيقي از جانب خداوند است تا فرد شاغل بتواند خدمت وسيع و بزرگي انجام دهد.

مرجع عاليقدر شيعيان جهان ادامه داد: هر اجتماعي، يک مدير نياز دارد تا آن مدير در زير سيطره و نگين و با هماهنگي خود، زندگي افراد و قشرها را تنظيم کند و اين موضوع به ولايت فقيه و ولايت رسول الله(ص) برمي‌گردد زيرا پيامبر(ص) در زمان خود مدير بود و جامعه را مديريت مي‌کرد و همه ابعاد جامعه زير سيطره پيامبر(ص) بود و بعد در زمان غيبت ولي عصر(عج)، ولايت فقيه مدير جامعه است که معني آن، اداره جامعه به روشي که عظمت و اقتدار اسلام معلوم باشد، است.

آیت‌الله نوری همدانی با بيان اينکه ولايت فقيه انشعاباتي دارد و اين تشکيلات و پست‌هاي اداري از انشعابات آن براي اداره جامعه اسلامي است، خطاب به استاندار و همراهان وي بیان کرد: با در نظر گرفتن اوضاع قبل و فعلي و حماسه سياسي که بوجود آمد، شما توفيق خدمت پيدا کرده ايد و دعا مي کنم توفيق يابيد، نواقص را جبران کنيد، و گام هاي بلندي براي توسعه ايران و استان همدان برداريد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٢, ١۶:۴٣

   

پر مبحث ترین ها