سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله صافی: تجلیل از علما و بزرگان، تجلیل از انسانیت و اخلاق است

تجليل از شخصيت‌هاي بزرگ علمي که در طول حيات مبارک خود منشأ آثار جاويدان و ارزنده بوده و تاريخ را با زندگي درخشان خود زيبا نمودند، تجليل از انسانيت، فضيلت و اخلاق است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان در پیامی، تجليل از شخصيت‌هاي بزرگ علمي که منشأ آثار جاويدان و ارزنده بوده و تاريخ را با زندگي درخشان خود زيبا نموده‌اند، تجليل از انسانيت، فضيلت و اخلاق عنوان کرد.

متن پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی که امروز چهارشنبه در همایش آیت الله حائری مازندرانی معروف به علامه سمنانی، در دانشگاه سمنان قرائت شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمين و صلی الله علی سيد الاولين و الآخرين حبيب إله العالمين أبي القاسم محمد و آله الطيبين الطاهرين سيما بقية الله في الأرضين و اللعن علی أعدائهم اجمعين الی يوم الدين.
قال الله تبارک وتعالی: «إنّما يَخشَي اللهَ مِن عِبادِهِ العُلَمَاءُ»

تجليل از شخصيت‌هاي بزرگ علمي که در طول حيات مبارک خود منشأ آثار جاويدان و ارزنده بوده و تاريخ را با زندگي درخشان خود زيبا نمودند، تجليل از انسانيت، فضيلت و اخلاق است.

از جمله اين شخصيت‌هاي عظيم القدر، مرحوم علامه بزرگوار آيت الله حاج شيخ محمد صالح حائري مازندراني سمناني اعلی الله مقامه است که صاحب تأليفات بسيار در فقه، اصول، تفسير و کلام است و در ادبيات عربي و فارسي استاد و داراي ذهني وقّاد و استعدادي نقاد بود.

آن علامه بزرگوار در زمان حيات خود مورد مراجعه علما، فضلاء و دانشمندان بود و مردم متديّن از کمالات علمي و معنوي ايشان استفاده مي‌بردند. آري! او به حق افتخاري براي مردم مازندران، سمنان و حوزه‌هاي علميه بود.

اينجانب توصيه اکيد دارم که دانشمندان و اساتيد محترم و فرهيختگان حوزه و دانشگاه آثار آن علامه فرزانه را براي دانشجويان و طلاب به بهترين وجه ممکن ارائه داده و همگان را با افکار و مباني علمي ايشان آشنا نمايند.

انشاالله تعالي برگزاري اين همايش آغازي باشد براي تکريم و تعظيم از بزرگان دين که براي کشور و استان سمنان الگو و اسوه بودند و السلام عليکم و رحمة الله.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٢, ٠٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها