سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله صافی: آسایش دنیا در گرو اعتقاد به مهدویت است

عصر مهدوي، يعني نفي تمام ضعف‌ها و فسادها، يعني انتظارِ چنان جامعه واحد جهاني و مدينه فاضله حقيقي که همه ارکان و اعضا و نهادهايش همان‌گونه که طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّي الله عليه‌ و آله، داده شده، مانند اعضاي بدن انسان واحد، انجام وظيفه مي‌نمايد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: جوامع فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگي کنند، بايد اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند.

متن نوشته شده توسط آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با عنوان" سرآغاز تاریخ نوین عصر مهدوی" که همزمان با نهم ماه ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) منتشر شد، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالي: «وَ ذَکِّرْهُم بِأيّام الله»

روز شريف نهم ربيع المولود از ايام الله بزرگ و مقدس است. اين روز فرخنده و پربرکت، آغاز ظهور ولايت حضرت ولي الله الاعظم امام مبين و حصن حصين بقية الله في الأرضين موعود انبياء مرسلين، خاتم الأوصياء المعصومين، مولانا المنتظر و العدل المشتهر و الإمام الثاني عشر الحجة بن الحسن المهدي ارواح العالمين له الفداء مي‌باشد؛ و در حقيقت، بايد گفت که از امروز و از درون تاريخ هجري، تاريخ نوين عصر مهدوي آغاز مي‌شود.

این روز سر آغازی است برای عصري که جهان در پيش رو دارد و در طول حضور بشر در روي زمين بي سابقه است و ويژگي‌هاي آن در عصر هيچ يک از انبيا و رجال، ظاهر نشده است؛ عصري که در آن زمين پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنيّت و آرامش و اطمينان حاکم گردد و ميلياردها بشر در همه جا تحت حکومت واحد و قانون واحد قرار بگيرند و برکات زمين و آسمان ظاهر گردد عصري نمونه است.

عصر مهدوي، يعني نفي تمام ضعف‌ها و فسادها، يعني انتظارِ چنان جامعه واحد جهاني و مدينه فاضله حقيقي که همه ارکان و اعضا و نهادهايش همان‌گونه که طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّي الله عليه‌ و آله، داده شده، مانند اعضاي بدن انسان واحد، انجام وظيفه مي‌نمايد.

مسير همه جوامع به سوي اين جامعه است و رسيدن بشر به اين جامعه، سنّت الهي و قاعده تخلف‌ناپذير است، هر کس که بخواهد مانع از تحقّق جامعه مهدوي شود معارضه و ممانعت وي در هم کوبيده مي‌شود.

در اينجا تذکر اين نکته مناسب است که تا دنيا به آن عصر و جامعه بزرگ مهدوي نرسيده است، جامعه‌هاي فعلي اگر بخواهند در سعادت، آسايش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگي کنند بايد همان اصول و مباني جامعه مهدوي را اصل و مبناي حيات اجتماعي، سياسي و اقتصادي خود قرار دهند و آن را معيار بدانند و صلاح يا فساد خود را با آن بسنجند.

اکنون با اين ميزان از جوامع کوچک شهري و روستايي، مي‌توان جامعه‌اي را که مهدوي است،‌ شناسايي کرد؛ در هر شهر و روستايي که حق رعايت مي‌شود، از حق حمايت مي‌کنند، به حق عمل مي‌نمايند، اتحاد و برادري به چشم مي‌خورد، تعليم و تربيت صحيح و تقدير از اخيار و دانشمندان در آنجا رايج است، در امانت، خيانت نمي‌کنند و خلاصه، حيات ديني و انساني دارند؛ آن جامعه اگر چه کوچک هم باشد، جامعه مهدوي است.

امروز همگان وظيفه داريم که خصوصيات و امتيازات جامعه مهدوي و دولت کريمه الهي را به جهان معرّفي نماييم که جهان تشنه عدل و مواسات و جهانِ خسته از ظلم و جنايات و قتل و خونريزي خود را براي روز رهايي و روز زيباي مهرباني آماده کند و اميدوار و منتظر وعده الهي براي برپايي حکومت واحد عدالت باشد که «إنّهم يَرَوْنَهُ بَعيداً وَ نَراهُ قَريباً» و «اللهم اجعلنا من أنصاره و أعوانه».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها