سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است

انقلاب اسلامی در ادامه امامت رخ داد و ایمان و قدرت و شجاعت مردم موجب ایجاد انقلاب اسلامی شد و زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواهد شد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و هر اندازه آن را حفظ کنیم، زمینه ظهور امام زمان(عج) را بیشتر و بهتر فراهم کرده‌ایم.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار فرماندهان و مدیران سپاه انصار و فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: خداباوری و معادباوری موجب شد که انقلاب اسلامی رخ دهد و این انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و هر اندازه آن را حفظ کنیم، زمینه ظهور امام زمان(عج) را بیشتر و بهتر فراهم کرده‌ایم.

وی با بیان این که در اسلام رژیم شاهنشاهی نداریم، تصریح کرد: بعد از آن که امام خمینی(ره) احساس کردند دین اسلام به حاشیه رانده شده و اسلام ناب در میان مردم حاکم نیست، به رغم حمایت امریکا از رژیم سلطنتی، قیام کردند و رژیم شاهنشاهی که 2500 سال حاکمیت داشت را سرنگون کرد و به موجب آن 60 هزار مستشار امریکایی از کشور خارج شدند.

انقلاب اسلامی در ادامه امامت رخ داد

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: انقلاب اسلامی در ادامه امامت رخ داد و ایمان و قدرت و شجاعت مردم موجب ایجاد انقلاب اسلامی شد و زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواهد شد.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که فدا کردن جان کار آسانی نیست، ابراز داشت: این انقلاب به دنبال انقلاب پیامبران رخ داد و عده‌ای با شهادت خود کار جانشینان پیامبران را انجام دادند و در حال حاضر نیز میلیون‌ها نفر عاشق شهادت هستند.

وی با بیان این که مسئله امامت در اسلام بسیار مهم است، عنوان کرد: تفاوت شیعه و اهل سنت در امامت است، اهل سنت بر این باور هستند که رسول گرامی اسلام (ص) پس از خود جانشینی تعیین نکردند و امامت را به انتخاب مردم واگذار کردند اما ما شیعیان بر اساس قرآن و عقل و نقل می گوییم که پیامبر اسلام امام علی (ع) را جانشین خود معرفی کردند.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که معرفت کامل در امامت است، ابراز کرد: سطح زمین لحظه‌ای از وجود امام خالی نیست که اگر این گونه بود اهل خود را فرو می‌برد.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم عنوان کرد: پیغمبران خدا و ائمه اطهار(ع) معارف خود را بر اساس ایمان مردم پی ریزی کردند و تفاوت انبیا و مکتب های دیگر در این است که انبیا با قلب و روح مردم اتباط برقرار می‌کردند تا باورها را ایجاد کنند تا مردم بر اساس آن رفتار و عمل درست داشته باشند اما مکتب‌های دیگر با ظواهر کار دارند.

کلاس اول دین، شناخت پروردگار است

آیت الله نوری همدانی با بیان این که کلاس اول دین، شناخت پروردگار است، یادآور شد: 750 آیه درباره خداشناسی در قرآن کریم ذکر شده است و خداوند جلوه های عالم را نشان داده تا مردم دین را بشناسند.

این مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: 2 هزار آیه درباره معاد وجود دارد که زندگی منحصر به دنیا نیست و زندگی جاوید وعده داده شده است.

وی با اشاره به آیه‌ای از سوره نازعات بیان کرد: شخصیت انسان به روح انسان بستگی دارد و اگر کسی عمل نیک داشته باشد در برزخ متنعم و اگر عمل انسان بد باشد در برزخ معذب است.

وی عنوان کرد: امام زمان(عج) پس از پایان یافتن غیبت صغرا بیان کردند که در تمام حوادث به کسانی مراجعه کنید که با فرهنگ ما آشنا هستند و مقام معظم رهبری نمونه این مرجعیت می‌باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها