سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

مراسم جشن 17 ربیع الاول باید بسیار باشکوه برگزار شود

در مناطقی از کشورمان شیعیان و اهل سنت در یک منطقه زندگی می‌کنند و دیده می‌شود که با یکدیگر اختلافی ندارند و حتی تعدادی از اهل سنت به اهل بیت(ع) اظهار محبت کرده و مراسم عزداری برپا می‌کنند و اخیرا جریان تکفیری اختلاف ایجاد می‌کنند در حالی که پیش از این اختلافی نبود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مراسم جشن 17 ربیع الاول باید بسیار باشکوه برگزار شود زیرا این روز، سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص)، رئیس دین‏ و میلاد امام جعفر صادق(ع)، رئیس مذهب شیعیان است.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر پنج شنبه در دیدار کارکنان بسیجی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت رسول خدا و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: ما شیعیان باید این روز را بسیار باشکوه جشن بگیریم زیرا میلاد پیامبر اکرم(ص)، رئیس دین‏ و میلاد امام جعفر صادق(ع)، رئیس مذهب شیعیان است.

وی با بیان اینکه ما اهل برهان و منطق هستیم‏ یادآور شد: ما باید اختلاف‌ها را کنار گذاشته و با یکدیگر متحد شویم و اینکه کدام مذاهب چندگانه بر‌تر هستند را باید با معیار قرآن بسنجیم.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه وحدت به عمل و نه حرف است، ‏ ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم می‌گوید که روح اطمینان و آرامش در جامعه‌ای است که در آن وحدت باشد.

وی افزود: در مناطقی از کشورمان شیعیان و اهل سنت در یک منطقه زندگی می‌کنند و دیده می‌شود که با یکدیگر اختلافی ندارند و حتی تعدادی از اهل سنت به اهل بیت(ع) اظهار محبت کرده و مراسم عزداری برپا می‌کنند و اخیرا جریان تکفیری اختلاف ایجاد می‌کنند در حالی که پیش از این اختلافی نبود.

وحدت فضای جامعه را عطرآگین می‌کند

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه اگر وحدت باشد فضای جامعه عطرآگین شده و اختلافی به وجود نمی‌آید، ابراز داشت: موعظه برای همه مردم است و حتی پیامبر گرامی اسلام(ص) که دارای مقام عصمت زیادی بودند و حتی فکر گناه را نمی‌کردند از جبرئیل خواستند که ایشان را موعظه کند.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه موعظه دلجویی و مرحمت است‏، افزود: وظیفه رهبر و مراجع تقلید است که مردم را ارشاد کنند و همه انبیا، ائمه اطهار(ع) انسان‌ها را همواره بشارت داده‌اند.

وی یادآور شد: وجود پیامبر گرامی اسلام برای همه انسان‌ها است و در زمان پیامبر(ص) دین واحدی باید وجود داشته باشد و همه، پیامبر اسلام(ص) را قبول کنند.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: پیامبر(ص) از سویی انسان را به انجام کار نیک فرا می‌خواند تا با انجام آن عاقبت به خیر شده و از سوی دیگر انسان‌ها را از انجام کار خلاف باز می‌دارند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٢, ٠٨:٠۵

   

پر مبحث ترین ها