سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرویان: اختلاف افکنی میان شیعه و سنی نقشه استکبار است

چنانچه وحدت بین شیعه و سنی و بین گروه‌های سیاسی به طور نسبی برقرار شود آثار آن که قدرت و عزت مسلمانان است آشکار می‌شود زیرا نتیجه وحدت عزت است.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه اختلاف افکنی میان شیعه و سنی را نقشه استکبارعنوان کرد.

حجت الاسلام محسن غرویان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: حضرت محمد(ص) پیامبر رحمت بودند و رحمت ایشان همواره بر غضبشان غلبه داشته است.

وی ادامه داد: باید در ایام ولادت رسول بزرگوار اسلام(ص) درس رحمت را از پیامبر(ص) آموخت و هر مسلمان نیز به صورت فردی این سنت را در خود تقویت کند تا با مردم با رحمت، عاطفه و گذشت رفتار کند و در جامعه نیز این سنت پرورش یابد.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: با پرورش سنت بخشش میان مسلمانان، چهره زیبای پیامبر اسلام(ص) و رحمانیت پروردگار برای مردم جلوه گر خواهد شد و فضای جامعه خوشایند می‌شود.

پیامبر اسلام(ص) همواره اختلاف زدایی می‌کردند

وی بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) جنگ‌ها و اختلافات بین دو قبیله اوس و خزرج را برطرف کردند و ایشان در طول عمر خویش همواره به رفع اختلافات می‌پرداختند.

حجت الاسلام غرویان ادامه داد: پیامبر(ص) هیچ گاه اختلاف افکنی نمی‌کردند بلکه همواره به دنبال اختلاف زدایی بودند.

وحدت شیعه و سنی عزت مسلمانان را به همراه دارد

وی گفت: چنانچه وحدت بین شیعه و سنی و بین گروه‌های سیاسی به طور نسبی برقرار شود آثار آن که قدرت و عزت مسلمانان است آشکار می‌شود زیرا نتیجه وحدت عزت است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه اضافه کرد: چنانچه شیعه و سنی دائما با یکدیگر در اختلاف باشند نتیجه‌ای جز ضعف و خونریزی نخواهد داشت.

وی بیان کرد: متاسفانه جنگ در سوریه، عراق و افغانستان نتیجه اختلافات و کشمکش‌های مذهبی و سیاسی است.

حجت الاسلام غرویان با اشاره به اینکه عقلانیت اقتضا می‌کند جامعه به سوی وحدت و همدلی پیش رود افزود: باید از برگزاری مراسمی که باعث اختلافات بیشتر میان شیعه و سنی می‌شود جلوگیری به عمل آید زیرا این‌ها نقشه استعمار برای اختلاف افکنی میان مسلمانان است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها