سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاکید آیت الله فاضل بر نقش اصلاح گری خبرنگاران

در زمینه ترویج سنت حسنه ازدواج باید بیشتر فرهنگ سازی کنیم و با نهادینه کردن فرهنگ قناعت که از سنت ناب اهلبیت(ع) نشات گرفته است، می توانیم بدون تجملات، ازدواجهای آسان را در جامعه افزایش دهیم که در این صورت زندگی سرشار از آرامش و خوشبختی برای افراد جامعه به دنبال خواهد داشت.
آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی از اساتید برحسته حوزه علمیه قم گفت: خبرنگاران می توانند سهم عظیمی در اصلاح رفتار اخلاقی جامعه و بویژه جوانان داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم از انجمن صنفی خبرنگاران، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار مسوولان انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان قم با وی به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، با اشاره به نقش و جایگاه خبرنگاران و رسانه ها در ترویج مثبت اندیشی در جامعه، افزود: خبرنگاران باید آسیب های جامعه را رصد و در جهت برطرف کردن آن با کمک و همیاری علما و دلسوزان نظام فرهنگ سازی کنند.
وی اضافه کرد: خبرنگاران باید فرمایشات رهبر معظم انقلاب را که همواره مانند پدری دلسوز دغدغه جوانان را در دل دارند، به نسل جدید جامعه برسانند که حضور خوب و گسترده مردم در صحنه، معلول حضور و اطلاع رسانی خبرنگاران و اصحاب رسانه می باشد.

وی با اشاره به جایگاه قم در جهان اسلام، خاطرنشان کرد: شهر مقدس قم هم اکنون کانون علم، جهاد، سیاست و خبر است که وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، بیوت علمای عظیم الشان، حوزه علمیه قم و مراکز علمی می تواند یک ظرفیت بزرگ برای تولید خبر باشد.
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار با اشاره به هفته وحدت، اظهار داشت: هفته وحدت یادگار آن امام عزیز راحل است که با دور اندیشی حکیمانه خود، فرصت تفرقه را از دشمنان اسلام و انقلاب گرفت و مسلمانان را به وحدت و یکدلی ترغیب کرد.

آیت الله فاضل لنکرانی در ادامه با اشاره به مساله ازدواج در کشور، افزود: در زمینه ترویج سنت حسنه ازدواج باید بیشتر فرهنگ سازی کنیم و با نهادینه کردن فرهنگ قناعت که از سنت ناب اهلبیت(ع) نشات گرفته است، می توانیم بدون تجملات، ازدواجهای آسان را در جامعه افزایش دهیم که در این صورت زندگی سرشار از آرامش و خوشبختی برای افراد جامعه به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم در زمینه بعد فرهنگی ازدواج به خوبی صورت نگرفته که نتیجه آن افزایش سن ازدواج در جامعه است، ادامه داد: اگر بسیاری از زوجهایی که دچار اختلاف می شوند، از آسیبهای بی شمار طلاق اطلاع داشته باشند، هرگز تن به طلاق نمی دهند.

وی در مورد سیاست کنترل جمعیت نیز گفت: در مساله سیاست کنترل جمعیت از همان ابتدا پدر بزرگوارم با آن مخالف بود و آن را به زیان جامعه می دانست ولی این موضوع در آن زمان مورد توجه کافی رسانه ها قرار نگرفت.
استاد حوزه علمیه قم با تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان قم، خاطرنشان کرد: هرگونه فعالیت صنفی که در خدمت افراد جامعه باشد، یک عمل نیکو و خداپسندانه است و صنف خبرنگاران استان قم نیز نشات گرفته از همین جامعه است و باید همواره به دغدغه های معیشتی و رفاهی آنان توجه کافی کرد.

هادی دریس، رییس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان قم نیز در ابتدای این دیدار با ارایه گزارشی از روند تاسیس و اقدامات این تشکل صنفی در استان گفت: انجام حمایت های مادی و معنوی از اعضا، توزیع سبدهای غذایی رایگان، دعوت از چهره های مطرح کشور برای پاسخگویی به سووالات خبرنگاران قمی، ارایه تسهیلات رفاهی، اعزام برخی از خبرنگاران به عسلویه و فراهم کردن تسهیلات گردشگری از جمله خدمات صورت گرفته توسط انجمن در مدت فعالیت خود است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ٠۶:۵۵

   

پر مبحث ترین ها