سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

ادبیات وزیر خارجه آمریکا زشت و توام با تحقیر و تهدید است

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۵٢    نسخه چاپی    
این ادبیات روز به روز ما را از شما دورتر و تنفر ملت را بیشتر می کند، امیدواریم این ها بر سر عقل بیایند و مدبرانه مقدمات ایجاد شده( توافق ژنو) را دنبال کنند و اصراری بر این تهدیدات نباشد؛ در این صورت شاید این توافق به جایی برسد که در عین حفظ استقلال و عزّت و کیان ما برخی مسائل حل شود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان ادبیات وزیر خارجه آمریکا را زشت، توام با تحقیر و تهدید و تنفر آمیز دانست.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به گستاخی وزیر خارجه آمریکا، بیان او درباره جمهوری اسلامی ایران را تنفر آمیز و زشت خواند و گفت: بسیاری از این ادبیات ناشایست ناراحت شدند؛ انسان تعجب می کند کسی را برداشته اند وزیر خارجه یک کشور بزرگ کرده اند که هنوز صحبت کردن بلد نیست.

وی ابراز داشت: ادبیات وزیر خارجه آمریکا زشت، توام با تحقیر و تهدید و تنفر آمیز است و همه از او بدشان می آید، جان کری می گوید از وقتی مساله توافق ژنو امضا شده است، امنیت اسرائیل بیشتر شده و دنیا امنیت بیشتری پیدا کرده است.

آیت الله مکارم شیرازی این اظهارات را به مثابه سخنان عبد ذلیل رژیم صهیونیستی دانست و خطاب به وزیر خارجه آمریکا، ‌گفت: نا امنی دنیا مربوط به شما است، نا امنی مصر و سوریه و دیگر کشورها از جمله عراق، افغانستان و پاکستان از جانب شما و اذناب شما است.
وی با اشاره به نشست نمایشی ژنو 2 درباره سوریه، عنوان کرد: شما به جای این کارها اجازه بدهید انتخابات عمومی در سوریه برگزار شود اما اجازه نمی دهید چون منافع تان چیز دیگری را اقتضا می کند.

این مرجع تقلید، جان کری وزیر خارجه آمریکا را به بچه ای لجوج تشبیه کرد که وقتی تقاضاهای نامعقول از والدین می کند آنها را تهدید می کند که اگر اجابت نشود همه شیشه ها را می شکند؛ آنها مدام تاکید می کنند که درباره ایران همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میز است.

وی با تاکید بر این که جان کری و دیگر مقامات آمریکا باید حرف های نفرت آمیز را کنار بگذارند، افزود: این ادبیات روز به روز ما را از شما دورتر و تنفر ملت را بیشتر می کند، امیدواریم این ها بر سر عقل بیایند و مدبرانه مقدمات ایجاد شده( توافق ژنو) را دنبال کنند و اصراری بر این تهدیدات نباشد؛ در این صورت شاید این توافق به جایی برسد که در عین حفظ استقلال و عزّت و کیان ما برخی مسائل حل شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها