سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی: تکفیری‌ها دست پرورده استکبار هستند

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۵١    نسخه چاپی    
این مفسر قرآن کریم با تاکید بر ضرورت وحدت مسلمانان، تصریح کرد: همه مسلمین وظیفه دارند که با اتحاد و انسجام، در برابر تکفیری‌ها بایستند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به این که تکفیری‌ها توسط استکبار جهانی برای از بین بردن اتحاد مسلمین ایجاد شده اند، گفت: همه مسلمانان وظیفه دارند که با اتحاد و انسجام، در برابر تکفیری ها بایستند.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی پیش از ظهر چهارشنبه، در پایان درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم، با اشاره به ماهیت اصلی تکفیری‌ها، تاکید کرد: تکفیری ها توسط استکبار جهانی برای از بین بردن اتحاد مسلمین ایجاد شده اند.

وی جنایات تکفیری‌ها را بسیار فجیع خواند و افزود: جنایتکاران تکفیری، بعد از کشتن انسان‌های بی گناه، قلب آنان را شکفته و با خود می‌برند.

این مفسر قرآن کریم با تاکید بر ضرورت وحدت مسلمانان، تصریح کرد: همه مسلمین وظیفه دارند که با اتحاد و انسجام، در برابر تکفیری‌ها بایستند.

وی در ادامه با اشاره به سکوت 25 ساله امیرالمومنین(ع)، گفت: امام علی(ع) برای حفظ و دفاع از کیان دین اسلام، سکوت کردند و حتی در برخی مواقع نیز به خلیفه وقت هم مشورت می‌دادند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی افزود: امیرالمومنین(ع) در مشورت به یکی از خلفا فرمودند "پیشرفت اسلام تاکنون به زیادی لشکریان نبوده، دین پروردگار قدرت اصلی خود را از خدا می‌گیرد و تا بحال هم پیشرفت‌های فراوانی داشته‌ایم و به وعده الهی دلگرم هستیم".
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ٢٣:۵١

   

پر مبحث ترین ها