سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه مدرسین: حکومت بحرین حقوق شیعیان را محترم بشمارد

در عصری که تنوع فرهنگی و آزادی مذاهب از اصول حاکمیتی است و حکومت‌ها مردم سالاري را تجربه می‌کنند این‌گونه تحرکات شیوه‌های کهنه استبدادی را یادآور می‌شود.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت انحلال شورای علمای بحرین، از مقامات حکومتی بحرین خواست به اقدامات طائفه‌ای پایان بخشند و حقوق شیعیان را محترم شمارند.

متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که با امضای آیت الله محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منتشر شد، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر انحلال شورای علمای شیعه بحرین، به‌‌عنوان مهمترین نهاد دینی شیعیان آن کشور مصداق بارز طائفه گرایی و تهاجم هدفمند علیه آزادی اعتقادات مذهبی است.

در عصری که تنوع فرهنگی و آزادی مذاهب از اصول حاکمیتی است و حکومت‌ها مردم سالاري را تجربه می‌کنند این‌گونه تحرکات شیوه‌های کهنه استبدادی را یادآور می‌شود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن مذموم دانستن این‌گونه تحرکات اعم از اقدامات طائفه‌ای و فرقه‌ای، حمله به مقدسات مذهبی و هتک حرمت‌های دینی‌، از مقامات حکومتی بحرین می‌خواهد به اقدامات طائفه‌ای پایان بخشند و حقوق شیعیان را محترم شمارند.

تسلیت جامعه مدرسین به علمای اندونزی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین در پیامی، درگذشت شیخ احمد محمد سهل محفوظ، رئیس شورای علمای اندونزی را به علمای این کشور تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت این نهاد حوزوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب شیخ احمد محمد سهل محفوظ، رئیس شورای علمای اندونزی باعث تألّم و تأسف گردید. او از علمای پیشتاز اندونزی در زمینه تقریب بین‌مذاهب اسلامی بود و ایام عمر را مصروف خدمت به اتحاد مسلمین نمود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت این عالم متعهد را به علمای محترم اندونزی و برادران و خواهران خود در این کشور تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان ایشان صبر و اجر مسألت می‌نماید؛ امید است ضایعه‌ی فقدان این خدمتگزار با ادامه راهش از سوی دیگر علمای آن دیار التیام یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٨:١٨

   

پر مبحث ترین ها