سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

عربستان پول نفت و گاز خود را برای مبارزه با شیعیان صرف می‌کند

همیشه باید با کفار به ریاست آمریکا و انگلیس و منافقین و همچنین صهیونیست‌ها مبارزه کرد و از نقشه‌های آنها آگاه بود و نمی توان با آمریکا سازش کرد.
یکی از مراجع تقلید بیان کرد: عربستان پول نفت و گاز خود را برای مبارزه با شیعیان صرف می‌کند و دست نشانده آمریکا است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر یکشنبه در دیدار با تعدادی از کارکنان وزارت دفاع بیان کرد: نام مناسبی با عنوان دهه فجر برای پیروزی انقلاب در نظر گرفته شده است که این نام نشان دهنده این است که کسانی که در راه خدا مبارزه می‌کنند خداوند نیز به آنها کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: در برابر مستکبران نباید سکوت کرد، خداوند نیز وعده داده است که چنانچه در برابر مستکبران بایستید خداوند نیز به آنها یاری خواهد کرد.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه تعدادی از آیات قرآن سرنوشت جباران و ستمگران را نشان می‌دهد، که خداوند جباران را نابود خواهد کرد، گفت: همانطور که افرادی ستمگر در برابر اولیای خداوند قیام می‌کردند اما خداوند متعال نقشه‌های آنها را از بین می‌بردند.

وی با بیان اینکه ریشه انقلاب در ایمان و عقیده مردم است، گفت: همواره انگیزه‌ای برای انقلاب وجود دارد و باید همیشه این انگیزه تقویت شود زیرا این انقلاب ادامه دهنده راه اولیای الهی است.

باید برای درک قرآن به تفاسیر مراجعه کرد

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه قرآن دارای یک ظاهر و یک باطن است که باطن قرآن را تنها اهل بیت(ع) می‌دانند، گفت: لازم است برای درک قرآن به تفاسیر مراجعه کرد که هم ظاهر و هم باطن قرآن را تعریف می‌کند.

وی همچنین با اشاره به تفاسیری که اهل بیت(ع) از قرآن ارائه کرده‌اند، بیان کرد: از دیدگاه امام صادق(ع) والفجر به معنی ظهور امام زمان(عج) است که پایان همه ظلمت‌ها است و عدالت و وحدت سراسر دنیا را فرا می‌گیرد. ولیال العشر نیز دوران امام حسن(ع) تا دوران امام حسن عسکری(ع) که سراسر خفقان بود را در بر می‌گیرد.

این مرجع تقلید شیعیان جانفشانی‌های مردم در دوران دفاع مقدس را به دلیل ایمان و عقیده آنان دانست و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل دلگرمی مردم واقع شد و چنانچه مردم سست بودند نمی‌توانستند پیروزی انقلاب را رقم بزنند.

نمی‌توان با آمریکا سازش کرد

وی با بیان اینکه کافران، منافقان و صهیونیست‌ها سه گروهی هستند که بر اساس تعالیم قرآنی دشمنان اهل ایمان به شمار می‌روند، تأکید کرد: همیشه باید با کفار به ریاست آمریکا و انگلیس و منافقین و همچنین صهیونیست‌ها مبارزه کرد و از نقشه‌های آنها آگاه بود و نمی توان با آمریکا سازش کرد.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه اکنون تکفیری‌ها نیز به جمع دشمنان ما اضافه شده‌اند که از حمایت عربستان سعودی بهره‌مندند، گفت: عربستان پول نفت و گاز خود را برای مبارزه با شیعیان صرف می‌کند و دست نشانده آمریکا است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٢, ١۵:۴٩

   

پر مبحث ترین ها