سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: مشکلات معیشتی طلاب باید برطرف شود

استاد برجسته حوزه بیان داشت: در حوزه علمیه به طلاب هر سطوح به یک اندازه کمک می‌شود و لازم است طلاب ممتاز گلچین شده و آنها را از خدمات بیشتر حوزه تامین کرد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: تورم برای طلاب بسیار سنگین است و باید به داد طلاب رسیده و خدمات بیشتری به آنها ارائه شود.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه که قبل از ظهر یکشنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان این که تورم برای طلاب بسیار سنگین است، اظهار داشت: در زمان حاضر صدای طلاب بیش از هر زمان دیگری برخاسته و باید به داد آنها برسیم.

وی عنوان کرد: مسئله معاش دغدغه همه افراد است و برای روحانیت تورم بسیار سنگین است و خدمات حوزه علمیه برای روحانیت خوب است اما هنوز به مطلوب نرسیده‌ایم.

استاد برجسته حوزه بیان داشت: در حوزه علمیه به طلاب هر سطوح به یک اندازه کمک می‌شود و لازم است طلاب ممتاز گلچین شده و آنها را از خدمات بیشتر حوزه تامین کرد.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: این عمل موجب می‌شود افرادی که شب و روز درس می‌خوانند راحت تر و بدون دغدغه برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند و مدیون آنها نشویم.

وی با بیان این که مدیریت بسیار مهم است، عنوان کرد: ممکن است اصل یک عمل خوب باشد اما به خوبی آن به آن عمل نشود و لازم است فاعل و عمل هردو با هم به درستی انجام شوند.

این مرجع تقلید شیعیان یادآور شد: از تدبیر و مدیریت خوب مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که بخشی در حوزه علمیه را برای کمک به طلاب تعیین کرده و این سرنوشت ساز است زیرا طلبه خود را در محرومیت می‌بیند و وقتی این گونه خدمات به آنها ارائه شود موجب دلگرمی شده و به تحصیل در حوزه علاقمند می‌شود و همچنین از روحانیت استقبال می‌شود.

وی با بیان این که تجربه انسان را از علم بالاتر می‌برد، ابراز داشت: از حسن مدیریت و نظارت شما سپاسگزارم و گزارش‌های شما امیدبخش بود و باید بیشتر از این خدمات صورت گیرد.
telegram 19dey.com
یکی از پیروان خط ولایت    5 بهمن 1393 20:37
در حوزه علیمه هستند کسانی که در طول هفته شاید، توان خوردن یک وعده غذای گرم را نداشته باشند، امّا رئیس کمسیون تصحیح اوراق حوزه علمیه قم، در مدت 20 روز 14 هزار ورقه امتحانی به مبلغ 14 میلیون تومان، تصحیح میکند یعنی در هر روز کاری اگر 10 ساعت یعنی 600 دقیقه کار کند در کمتر از یک دقیقه یک ورقه سطح عالی را تصحیح نموده است آیا این عمل ممکن است؟
در مدت چند سال ریاستش بر این کمسیون، دو باب منزل میخرد و با داشتن همسر و چندین فرزند و نوه، با دختری که فرزندش محسوب میشود ازدواج مجدد میکند. و این آه و فریادی است که در حوزه علمیه برایش گوش شنوائی وجود ندارد.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٢, ١۵:۵۴

   

پر مبحث ترین ها