سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهار تأسف آیت‌الله مکارم از جشنواره فیلم فجر

جای تاسف است که فیلم های آنچنانی و کذایی در جشنواره فیلم فجر به نمایش گذاشته می‌شود و به گونه‌ای منعکس می‌کنند که انگار تنها میوه دهه فجر، فیلم و تئاتر فجر است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: جای تأسف است که فیلم‌های آنچنانی و کذایی در جشنواره فیلم فجر به نمایش گذاشته می‌شود و به گونه‌ای منعکس می‌کنند که انگار تنها میوه دهه فجر، فیلم و تئاتر فجر است.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، صبح چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم، با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دهه فجر دارای پیام‌های مختلفی است که باید به آنها توجه داشت.

وی با بیان اینکه که امام راحل روز دوازدهم بهمن وارد کشور شدند و بعد از 10 روز انقلاب اسلامی به ثمر نشست و حکومت 2500 ساله شاهنشاهی از هم پاشید، افزود: سرنگون شدن حکومت طاغوت نشان دهنده تکیه یاران امام به خداوند متعال به قدرت ایمان امام خمینی(ره) بود.
این مرجع تقلید با تاکید بر معرفی ارزش‌های انقلاب به جوانان، بیان داشت: باید اصول و ریشه‌های انقلاب و طوفان‌هایی که از سر انقلاب گذشته، برای نسل جوان بیان شود تا آنان بدانند که این انقلاب آسان بدست نیامده تا آسان از دست برود.

باید وحدت و همدلی را حفظ کرد
وی با بیان این که سه عامل، وحدت مردمی، نیت های خالص و فداکاری یاران امام، موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، اظهار داشت: در شرایط کنونی باید وحدت و همدلی را حفظ کرد و مردم از شاخه شاخه شدن و در مقابل هم قرار گرفتن به شدت بپرهیزند؛ زیرا هیچ عقلی اختلاف را نمی پذیرد واگر نیات آلوده شود، یقین بدانند نتیجه ای عائد نخواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب، حلقه وحدت امت است، یادآور شد: اگر بخواهیم انقلاب باقی بماند، باید وحدت که حلقه اتصال آن رهبری است را حفظ کنیم.
وی با اشاره به این که کشورهای دیگر حلقه وحدت و رهبری ندارند، تصریح کرد: باید در این شرایط حساس اصول انقلاب حفظ شود.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برگزاری جشنواره فیلم فجر، گفتند: جای تاسف است که فیلم های آنچنانی و کذایی در جشنواره فیلم فجر به نمایش گذاشته می‌شود و به گونه‌ای منعکس می‌کنند که انگار تنها میوه دهه فجر، فیلم و تئاتر فجر است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: باید صاحب نظران از جهات مختلف، چگونگی شکل گیری انقلاب را مورد تحلیل قرار دهند و امیدواریم خدای بصیرتی به ما بدهد که که از نعمت‌ها پاسداری کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ١۴:٢۶

   

پر مبحث ترین ها