سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت‌الله مقتدايي مطرح كرد:

نگراني شديد آيت‌الله مكارم شيرازي از چاپ برخي مقالات

آيت‌الله مقتدايي تصريح كرد: مراجع تقليد، دلسوز اسلام و نظام هستند و دولت كه يك دولت اسلامي است هم بايد در خط رهبري باشد و هم از نظرات و نصايح راهگشاي مراجع تقليد استفاده كند.
قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علمیه قم گفت: آيت‌الله مكارم شيرازي از مقالات و مصاحبه صوري يك نشريه با امام حسن(ع) و حضرت اباالفضل(ع) خيلي نگران است.

آيت‌الله مرتضي مقتدايي شامگاه يكشنبه در مراسم سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي كه از سوي جبهه پيروان خط امام و رهبري و مجمع هماهنگي پيروان امام و رهبري استان قم در مسجد حضرت زين‌العابدين(ع) برگزار شد، اظهار كرد: انتظار ما از دولت اسلامي اين است همان طور كه ملت ما با سختي و كوشش از اين نظام حمايت كرده‌اند و اسلام را ياري مي‌كنند، دولت هم بايد گوش به فرمان مقام معظم رهبري باشد.

وي گفت: رئيس جمهور و هم اعضاي هيئت دولت بايد در مسير همان خط مشي‌اي كه مقام معظم رهبري ترسيم كرده‌اند باشند.

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه با بيان اينكه مراجع تقليد از بزرگواران نظام هستند و بايد فرمايشات آنها در عمل مورد توجه قرار گيرد، به ديدار امروزش با آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي اشاره كرد و گفت: آيت‌الله مكارم شيرازي در مورد چاپ برخي مقالات در مجلات خيلي نگران بود.

آيت‌الله مكارم شيرازي در اين ديدار، نشريه‌اي به آيت‌الله مقتدايي نشان داده كه مصاحبه صوري يك ديپلمات با امام حسن(ع) را چاپ كرده و سئوال كننده در اين مطلب خطاب به امام حسن(ع) گفته كه من خيلي شما را دوست دارم اما آيا فرصت صلح با يزيد مغتنم نبوده كه اين كار را با تدبير انجام دهد؟

آيت‌الله مقتدايي اظهار كرد: اين نشريه يك مصاحبه هم با حضرت اباالفضل(ع) دارد كه سئوال كننده مي‌گويد خيلي به ايشان علاقه دارد اما چرا از فرصت پيش آمده براي قبول امان نامه استفاده نكرده است؟

وي با انتقاد از انتشار اين گونه مطالب در نشريات داراي مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: به فرمايش آيت‌الله مكارم شيرازي، اين مسائل نوعي ارتداد است و شخص مي‌خواهد به امام حسن(ع) درس بدهد.

قائم مقام جامعه مدرسين تاكيد كرد: اين گونه مقالات كه در روزنامه منتشر مي‌شود اگر به دست برخي جوانان بيفتد در ذهن آنها تشكيك مي‌كند.

آيت‌الله مقتدايي تصريح كرد: مراجع تقليد، دلسوز اسلام و نظام هستند و دولت كه يك دولت اسلامي است هم بايد در خط رهبري باشد و هم از نظرات و نصايح راهگشاي مراجع تقليد استفاده كند.

انقلاب اسلامي معجزه تاريخ است

آيت‌الله مقتدايي در ابتداي سخنان خود با ابراز خرسندي از حضور در جمع مردم انقلابي و متعهد در اين مراسم، دهه فجر و 22 بهمن كه ايام سقوط نظام شاهنشاهي و پيروزي انقلاب اسلامي بود را ايام الله دانست.

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه اظهار كرد: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي، فساد و ستم در جامعه غوغا مي‌كرد و جلسات لهو و لعب و مراكز فساد و مشروب فروشي به وفور يافت مي‌شد. روزنامه‌ها و مجلات، تصاوير مستهجن چاپ مي‌كردند و اين برنامه‌ها بدتر از ذبح جوانان بود.

قائم مقام جامعه مدرسين با اشاره به روايتي از امام خميني(ره) درباره تحقير شاه در كشورهاي غربي تصريح كرد: در آن ايام شاه، نوكر حلقه به گوش آمريكا و دولت‌هاي غربي بود.

آيت‌الله مقتدايي گفت: در روز 22 بهمن نظام شاهنشاهي سقوط كرد و به جاي آن يك نظام الهي و حكومت اسلامي روي كار آمد كه از صدر اسلام تاكنون بي‌نظير است.

وي پيروزي اين انقلاب را معجزه تاريخ دانست و ذكر كرد: اتحاد و انسجام گروه‌هاي مختلف مردم يكي از مهم‌ترين عوامل پيروزي انقلاب اسلامي بوده است. حضرت امام هم تاكيد كرده بودند كه رمز پيروزي و استمرار انقلاب اسلامي، وحدت بود.
نگراني شديد آيت‌الله مكارم شيرازي از چاپ برخي مقالات

شكرگزار نعمت انقلاب باشيم

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه تاكيد كرد: ايثار و از خودگذشتگي مردم موجب شده خداوند نعمت پيروزي انقلاب اسلامي را به آنها ارزاني داشته است.

به گفته آيت‌الله مقتدايي، با انفاس قدسيه حضرت امام، انقلاب دروني در جامعه ما به ويژه در بين جوانان ايجاد شده و جامعه در مدت زمان اندكي به رشد معنوي رسيد.

وي اشتياق جوانان براي حضور در صحنه‌هاي نبرد عليه رژيم بعث عراق و نظام سلطه، صبر و استقامت والدين شهيدان و همكاري بي‌نظير مردم در پشتيباني از رزمندگان و ارسال كمك به جبهه را از نمونه‌هاي اين دستاورد بزرگ ذكر كرد.

به گفته آيت‌الله مقتدايي، جمهوري اسلامي ايران يكي از نعمت‌هاي بزرگ الهي است كه به رهبري مقام معظم رهبري اداره مي‌شود و بيداري اسلامي يكي از دستاوردهاي اين انقلاب اسلامي است.

قائم مقام جامعه مدرسين گفت: درست است كه كشورهاي مختلف دست به دست هم داده‌اند كه انقلاب اسلامي را از بين ببرند ولي خداوند پشتيبان اين نظام است. در حال حاضر در كشورهاي مختلف، آشوب وجود دارد ولي جمهوري اسلامي ايران به عنوان يكي از كشورهاي مقتدر و امن به حيات خود ادامه مي‌دهد. اين كشور يك نظام الهي است كه به رهبري يك فقيه و مجتهد اداره مي‌شود و اين نعمت بزرگ نياز به شكرگذاري دارد.

وي با بيان اينكه شكر اين نظام اسلامي، حمايت از آن است، تصريح كرد: اگر با چنگ و دندان از اين نظام حفاظت كنيم شكر آن را به جا آورديم.

لزوم حضور حماسي در راهپيمايي 22 بهمن

اين استاد حوزه بر لزوم حضور حماسي مردم در راهپيمايي روز 22 بهمن تاكيد كرد و افزود: هر سال دشمنان مترصد هستند كه شايد مردم كمتر در اين راهپيمايي شركت كنند تا آنها به گونه‌اي تفسير كنند كه مردم از نظام رويگردان هستند، اما به كوري چشم دشمنان، هر سال جمعيت با اشتياق بيشتري وارد صحنه مي شوند و راهپيمايي مي‌كنند.

عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه از همه گروه‌هاي مردمي خواست با شركت در راهپيمايي روز 22 بهمن، اجتماع باشكوه و دشمن شكن داشته باشند.

حضرت معصومه(س) اهل عالم را شفاعت مي‌كند

آيت‌الله مقتدايي در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار كرد: حضرت معصومه(س) و امام هشتم(ع) از يك پدر و مادر هستند. حضرت معصومه(س) 10 ساله بودند كه پدر بزرگوارشان شهيد شدند و ايشان تحت تكفل برادر بزرگوارشان پرورش يافتند.

وي اضافه كرد: در سال 200 هجري، مامون، امام هشتم را از مدينه به خراسان فراخواند. دوري برادر براي حضرت فاطمه معصومه(س) سخت بود، بنابراين يكسال بعد از هجرت امام رضا(ع) به همراه عده‌اي به سمت مشهد حركت كرد.

استاد حوزه علمیه افزود: ايشان وقتي به ساوه رسيدند بيمار شدند و وقتي خبر بيماري ايشان به بزرگان قم رسيد، عده‌اي از جمله موسي ابن خزرج به ساوه رفتند و از ايشان خواستند به قم بيايند.

آيت الله مقتدايي تاكيد كرد: پس از حضور حضرت معصومه(س) در قم، استقبال فراواني از ايشان شده و خود موسي ابن خزرج مهار ناقه را به دست گرفته بود. حضرت معصومه حدود 17 روز در منزل موسي ابن خزرج بودند و پس از آن در گذشتند و موسي ابن خزرج، پيكر آن حضرت را در باغ خودش دفن كرد.

قائم مقام جامعه مدرسين به ذكر رواياتي از كرامت حضرت معصومه(س) پرداخت و افزود: مرحوم شيخ عباس قمي يك شب در قم سخنراني مي‌كرد و فرمود ديشب خواب مرحوم ميرزاي قمي را ديده بود و به ايشان گفته بود ان شاء الله حضرت معصومه(س) در قيامت، اهل قم را براي رفتن به بهشت شفاعت مي‌كند؟ ميرزاي قمي به وي گفته بود شفاعت اهل قم در قيامت با اوست و حضرت فاطمه معصومه(س) شان و جايگاهي دارد كه در روز قيامت اهل عالم را شفاعت مي‌كند.

در پايان اين مراسم از صبر و استقامت خانواده شهيدان علي پورزمان و محمد اعرابي تجليل شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١١-١٣٩٢, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها