سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم را باید در کارها مشارکت داد

بنده در دولت قبلی نیز این نکته را عنوان کرده بودم، این که نباید مردم را از دولت جدا کنیم مطلب بسیار مهمی است و امام(ره) بیان کرده‌اند که هر چه داریم از مردم است و مردم را باید در کارها مشارکت داد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید در تخصیص اعتبارات حق و حقوق رعایت شود، گفت: در تخصیص بودجه بر اساس سلیقه عمل نشود.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر پنج شنبه در دیدار نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با وی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به نحوه تخصیص اعتبار به نهادها اظهار داشت: باید در تخصیص اعتبارات حق و حقوق رعایت شود و این گونه نباشد که به موجب دوستی اعتبار برخی نهادها که ضرورتی هم ندارد بسیار زیاد باشد و دستگاه دیگری که نیاز بیشتری دارد، اعتبار کمی داشته باشد.
وی ادامه داد: واقعا لازم است رشته‌های کاری و نسبت‌ها در تخصیص بودجه در نظر گرفته شود و بر اساس سلیقه عمل نشود.

مردم را باید در کارها مشارکت داد
استاد برجسته حوزه ابراز داشت: تحول اساسی بودجه و واگذار کردن برخی کارها به مردم بسیار مهم است و بنده در دولت قبلی نیز این نکته را عنوان کرده بودم، این که نباید مردم را از دولت جدا کنیم مطلب بسیار مهمی است و امام(ره) بیان کرده‌اند که هر چه داریم از مردم است و مردم را باید در کارها مشارکت داد.

وی افزود: مشارکت مردم در کارهای کشور موجب می‌شود رقابت خوبی ایجاد شود اما اگر دولت مردم را از کارها جدا کند و خود همه فعالیت‌ها را انجام دهد فشار زیادی بر او وارد می‌شود.
آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: در تحریم‌ها دیده شد که برای دولت بسیار سخت گذشت و هر اندازه هم دولت بگوید در سختی هستیم مردم باور نمی‌کنند زیرا مردم به درستی در جریان کارها نیستند.

مشارکت مردم در کارها موجب پیشرفت در حوزه اقتصادی می‌شود
این مرجع تقلید شیعیان افزود: مشارکت مردم در کارها موجب پیشرفت در حوزه اقتصادی و از بسیاری تهمت‌ها جلوگیری می‌شود و دولت با نظارت، ارشاد و سیاستگذاری می‌تواند کارها را به خوبی پیش ببرد.

آیت الله علوی گرگانی خطاب به حجت الاسلام ابوتربی فرد عنوان کرد: حضور شما در کنار آقای لاریجانی در مجلس برای ما روحانیون با توجه به تعهداتی که داریم بسیار خوب است و می‌توان آسان‌تر برخی کارها را انجام داد و البته همه نمایندگان مجلس با افتخار هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١١-١٣٩٢, ١١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها