سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام نبوی خبر داد:

25 اسفند آخرین فرصت ثبت نام در مدارس سفیران هدایت

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه دارا بودن مدرک سطح 2 حوزه، حداکثر سن 40 و تلبس به لباس روحانیت را از جمله شرایط ورود به سطح سه بر شمرد.
معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه گفت: علاقمندان برای حضور در مدارس سفیران هدایت تا 25 اسفند ماه فرصت دارند ثبت نام کنند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محمدحسن نبوی پیش از ظهر دوشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: فراخوان ثبت نام در مدارس سفیران هدایت از ابتدای بهمن آغاز شده و علاقمندان می‌توانند با حضور در هر یک از مدارس علمیه سراسر کشور یا سایت معاونت آموزش حوزه ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه طلاب پس از قبولی به شهر مورد نظر خود معرفی می‌‌شوند، ادامه داد: داشتن حداقل مدرک دیپلم و حداکثر سن 22 سال از جمله شرایط حضور است که البته در صورت سنوات تحصیلی بالاتر از دیپلم مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد، این سنوات به حداکثر سن اضافه می‌شود.
معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه دارا بودن مدرک سطح 2 حوزه، حداکثر سن 40 و تلبس به لباس روحانیت را از جمله شرایط ورود به سطح سه بر شمرد.
نبوی با بیان اینکه فارغ التحصیلان حوزه‌های علمیه می‌توانند وارد فعالیت‌هایی مانند امامت جماعت مساجد، تبلیغ معارف اسلامی و ... شوند اضافه کرد: اداره کلاس‌های دینی، قرآن و عربی مدارس آموزش و پرورش و مدیریت مجموعه‌های دینی، فرهنگی از دیگر فعالیت‌هایی است که طلاب فارغ التحصیل این مدارس می‌توانند در این عرصه‌ها خدمت کنند.
توجه به قرآن به عنوان یک درس محوری
وی در ادامه با اشاره به توجه بیشتر این مدارس به قرآن به عنوان یک درس محوری خاطرنشان کرد: قرآن جایگاه ویژه ای در این مدارس دارد و محور دروس محسوب می شود.
وی گذراندن تفسیر 15 جزء، استفاده از آیات قرآنی در دروس مختلف و آموزش روش های تفسیری را بیانگر توجه ویژه این مدارس به قرآن دانست.
نبوی همچنین با اشاره به بحث تحول در حوزه گفت: مدارس سفیران هدایت سعی کرده است تا در راستای رهنمودهای رهبری بحث تحول را با جدیت دنبال کند که گذاشتن سقف مشخص برای تحصیل یکی از این موضوعات است زیرا در سایر حوزه‌ها یک فرد می‌تواند تا پایان عمر در حوزه بماند.
وی در خاتمه اضافه کرد: حوزه‌های علمیه سفیران هدایت با طراحی نوین از سال 1378 فعالیت خود را آغاز و طبق مصوبه 188 شورای عالی حوزه های علمیه تشکیل شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٢, ١۵:١٨

   

پر مبحث ترین ها