سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

«گزینه نظامی روی میز است» نشانه بربریت و توحش آمریکا است

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: دم از حقوق بشر می‌زنند و می‌گویند گزینه یاغی‌گری روی میز است و رژیم غاصب صهیونیستی می‌گوید اگر صلاح بداند به مراکز اتمی ایران و... حمله می‌کند؛ پس این همه مجامع جهانی برای چه شکل گرفته است؟‌ اینگونه رفتارها توحش و بربریت است.
یکی از مراجع تقلید گفت: دم از حقوق بشر می‌زنند و می‌گویند گزینه یاغی‌گری روی میز است؛ پس این همه مجامع جهانی برای چه شکل گرفته است؟‌ اینگونه رفتارها توحش و بربریت است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره حدیثی بیان کرد: یکی از معانی مکر تدبیر و معنی دیگر آن مجازات است.

وی بیان کرد: صدام برای خود امنیت در برابر عذاب الهی قائل بود ولی آخر کار در آن قفس گذاشته شده و با آن وضع دهشت بار او را اعدام کردند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: نمونه دیگر قذافی است که تمام محافظین خود را از زنان و دختران انتخاب کرده و هر روز یک لباس تازه می‌پوشید و دلش می‌خواست خودنمایی کند و برای سلامتی خود از شیر تازه شتر استفاده کرده و در سفرهای اروپایی یک شتر با خود به همراه می‌برد.

وی در ادامه با اشاره به سرنوشت شاه مخلوع اظهار کرد: طاغوت زمان ما چه سرنوشتی داشت و هیچ مملکتی او را نمی‌پذیرفت و پدرش رضاخان به جزیره‌ای متروکه تبعید شد؛ این‌ها مصداق کسانی است که تکبر داشته و تصور کنند که عذابی در کار نیست. کسانی که تکبر داشته باشند به عذاب الهی گرفتار می‌شوند و نمونه‌های این مسئله را در زمان خود مشاهده‌ کرده‌ایم. هرچه غیرخدا باشد فانی است چراکه باقی اوست و برای بقا باید به بقاء الله پیوست.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دنیای امروز ما دارای ظاهری متمدن، بهره مند از حقوق بشر، دارای مجامع جهانی ناظر بر کار دولت‌ها و قوانین بین المللی است که اجازه نمی‌دهد کارهای خلاف صورت گیرد.

وی اضافه کرد: باطن دنیا غیر از این است اگر کسی به این قوانین عمل نکند به او یاغی می‌گویند، آیا کسی که می‌گوید گزینه نظامی روی میز است یاغی نیست؟ کدام مجمع بین المللی به شما اجازه حمله داده است؟ آیا این یاغی‌گری نیست؟

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: دم از حقوق بشر می‌زنند و می‌گویند گزینه یاغی‌گری روی میز است و رژیم غاصب صهیونیستی می‌گوید اگر صلاح بداند به مراکز اتمی ایران و... حمله می‌کند؛ پس این همه مجامع جهانی برای چه شکل گرفته است؟‌ اینگونه رفتارها توحش و بربریت است.

وی گفت: باطن دنیای کنونی غیر از ظاهر آن است و باطن دنیا وحشتناک است و باید این مسائل گفته و تکرار شود و نمی‌دانم اینها از ما چه می‌خواهند.

این مرجع تقلید یادآور شد: می‌گویند ما می‌خواهیم برنامه هسته‌ای شما سالم باشد، نظارت مستمر در این زمینه کافی است و ما سرسوزن از برنامه صلح آمیز منحرف نیستیم؛ شما می‌گویید هیئت بین المللی بر صلح آمیز بودن هسته‌ای نظارت کند و این کم و زیاد و تعطیل کردن‌ها معنی ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ١١:۴٠

   

پر مبحث ترین ها