سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم در دیدار مدیران سینمایی: در جشنواره فجر فیلم های فاخری نیز وجود داشت

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٧    نسخه چاپی    
مردم درباره شخصیت های اسلامی به نسبت شخصیت های مذاهب دیگر فرق قائل بوده و حساس هستند و نباید حساسیت مردم را نادیده بگیریم.
در پی طرح انتقاداتی از برخی فیلم های سی و دومین جشنواره فیلم فجر، مدیران سینمایی کشور به دیدار آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ رفتند.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم روز پنجشنبه اعلام کرد: این مرجع تقلید، در دیدار رییس سازمان سینمایی کشور و دیگر مسوولان سینمایی با وی، خواستار رسیدگی به انتقادات وارد شده به برخی از فیلم های جشنواره فجر شد.

آیت الله مکارم شیرازی، امور مذهبی و فرهنگی را دارای ظرافت و حساسیت های خاص دانست و افزود: باید در صورت بروز اشتباه در این امور، انتقادات را پذیرفت و به اصلاح آن پرداخت.
وی خاطر نشان کرد: مردم درباره شخصیت های اسلامی به نسبت شخصیت های مذاهب دیگر فرق قائل بوده و حساس هستند و نباید حساسیت مردم را نادیده بگیریم.

وی با اشاره به اثرگذاری فراوان صنعت سینما و فیلم، اظهار داشت: با فیلم کارهای بسیاری می شود کرد همانگونه که فیلمی چون فیلم امام علی(ع) آنچنان تاثیر گذاری چشمگیری داشت.
آیت الله مکارم شیرازی، زحمات کشیده شده در خصوص جشنواره فیلم فجر را مورد توجه قرار داد و گفت: در این جشنواره فیلم های ارزشمند و فاخری نیز وجود داشت.
وی با اشاره به حاشیه های فیلم رستاخیز و برخی از اشکالات وارد شده به این فیلم، ابراز داشت: مردم درباره شخصیت های اسلامی به نسبت شخصیت های مذاهب دیگر فرق قائل بوده و حساس هستند و نباید حساسیت مردم را نادیده بگیریم.

وی، فیلم های ارزشی و مذهبی تولید شده را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: این گونه فیلم ها بسیار خوب و تاثیرگذار بوده است.
آیت الله مکارم شیرازی ضمن توصیه ای در خصوص بررسی محتوای فیلم قبل از تولید، عنوان کرد: در قم گروه های مختلفی از تاریخ دانان و فقها و حدیث دانان وجود دارند که می توانند در این امر کمک بسزایی داشته باشند.

حجت الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی، محمد احسانی معاون آثار سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی، علی رضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر، در سفر خود به قم به همراه علی مسگری و مهدی توکلیان معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به دیدار آیت الله ناصر مکارم شیرازی دیدار کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها