سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

7 و 8 اسفند ماه؛

اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین در شیراز برگزار می‌شود

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٢, ١٩:۵۵    نسخه چاپی    
مسئول دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان خواهد داد و مصوبات این اجلاسیه پس از جمع‌بندی در دبیرخانه اجلاسیه‌ها توسط ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مراکز مربوطه ارسال تا در دستور کار قرار گرفته و عملی شود.
مسئول دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در تاریخ هفتم و هشتم اسفند ماه سال‌جاری در شهر شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی اظهار داشت: با عنایت به برگزاری اجلاسیه‌های قبلی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و اهدافی که تاکنون دنبال شده، این نهاد حوزوی با توجه به مسائل روز کشور و جهان اسلام و حوزه‌های علمیه، اجلاسیه‌هایی را به صورت دوسالانه برنامه‌ریزی و تدارک دیده است که یکسال به صورت سراسری و با حضور علمای سراسر کشور در قم، و یکسال هم با توجه به ضرورت‌های موجود در استان‌های مختلف در یکی از مناطق از پیش تعیین شده برگزار شده و همچنین یک اجلاسیه استانی با توجه به اولویت‌بندی انجام شده در استان‌ها برگزار می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود به برگزاری هشت اجلاسیه سراسری اشاره کرد و ادامه داد: آخرین اجلاس سراسری با عنوان نیم قرن حضور به مناسبت پنجاهمین سال فعالیت این نهاد دیرپای حوزوی با برنامه‌ریزی‌های بسیار پرمحتوا برگزار شد.

ابراهیمی در ادامه افزود: از سال 1381 تاکنون پنج اجلاسیه منطقه‌ای توسط جامعه مدرسین برگزار شده است که اجلاس اول با حضور علمای استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مشهد، اجلاس دوم با حضور علمای استان آذربایجان غربی و شرقی در ارومیه، اجلاس سوم با حضور علمای استان‌های کرمانشاه، ایلام و همدان در کرمانشاه، اجلاس چهارم با حضور علمای استان‌های لرستان، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد در اهواز و اجلاس پنجم با حضور علمای استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد در یزد برگزار شد.

مسئول دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: هم اکنون مقدمات برگزاری ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، با برنامه‌ریزی انجام شده توسط معاونت جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با همکاری نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و علماء و فضلای این استان و با حضور بیش از 800 نفر از علمای استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان و جمعی از اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تاریخ هفتم و هشتم اسفند ماه سال‌جاری در شهر شیراز انجام شده است.

وی افزود: دبیرخانه دائمی اجلاسیه‌های جامعه مدرسین با تشکیل کارگروه ویژه‌ای نسبت به انجام امور محتوایی و اجرایی اهتمام خود را به کار بسته است.

ابراهیمی سپس به تشریح اجمالی برنامه‌های این اجلاسیه پرداخت و افزود: برنامه روز اول که در روز چهارشنبه 7 اسفند برگزار می‌شود شامل برپایی کارگروه‌های تخصصی با موضوعات حوزه و روحانیت، سیاسی اجتماعی و فرهنگی تبلیغی است که با حضور مسئولین و اساتید و فضلای محترم حوزه‌های علمیه در دو نوبت صبح و عصر تشکیل شده و به مسائل، مشکلات و راهکارهای فراروی مباحث مطرح شده خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: نشست عمومی این اجلاسیه پنجشنبه هشتم اسفند ماه با حضور مدعوین و میهمانان ویژه دنبال خواهد شد. در ادامه ضمن ایراد سخن توسط مسئولین و علمای صاحب نظر، گزارشی از عملکرد کارگروه‌های سه‌گانه ارائه خواهد شد.

مسئول دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان خواهد داد و مصوبات این اجلاسیه پس از جمع‌بندی در دبیرخانه اجلاسیه‌ها توسط ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مراکز مربوطه ارسال تا در دستور کار قرار گرفته و عملی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٢, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها