سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: تحریم دارویی ایران خلاف انسانیت است

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١۶:١٢    نسخه چاپی    
عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری، فقر، نیاز و مشکلات را محصول تبعیض و بی عدالتی دانست و گفت: اگر همت مدافعان حقیقی حقوق بشر در این زمینه متمرکز شود، مشکلات هموار می گردد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: در سالهای گذشته تحریم دارویی علیه ایران صورت گرفته است و عده بسیاری از بیمارانی که برای ادامه نیازمند داروی حیات بوده‏ اند، از آن محروم شده‌اند، این گونه کارها با رفتار انسانی و الهی منافات دارد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، پیش از ظهر یکشنبه در دیدار جمعی از فرهیختگان مسیحی کشورهای آمریکا، کانادا و بوسنی، با اشاره به دیدگاه اسلام درباره انسان دوستی و کمک به هم نوع، اظهار داشت: داشتن روحیه نوع دوستی مورد توجه همه پیامبران الهی بوده است که در کلام ائمه معصومین(ع) نیز به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به فعالیت های گروه مسیحیان منونایت در 60 کشور جهان، در زمینه جلوگیری از بروز جنگ و ترویج صلح‏طلبی، تصریح کرد: آرمان ضد جنگ بودن و صلح طلبی از نعمت هایی است که خداوند به هر کسی ارزانی نمی دارد و باید قبل از پرداختن به آسیب دیدگان جنگ و ناملایمات آن، به پیشگیری از جنگ پرداخته شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری، در ادامه فقر، نیاز و مشکلات را محصول تبعیض و بی عدالتی دانسته و گفت: اگر همت مدافعان حقیقی حقوق بشر در این زمینه متمرکز شود، مشکلات هموار می گردد.

وی، ایجاد آرامش در دنیا را نیازمند همکاری پیروان ادیان دانسته و ابراز داشت: متأسفانه ابرقدرت ها نمی گذارند که اتحادی بین مسلمانان شکل بگیرد و همیشه در صدد تفرقه انگیزی در جهان اسلام هستند، چه رسد به وحدت بین ادیان.

جنگ در سوریه، حاصل ایجاد تفرقه توسط ابرقدرت‌ها است

آیت الله حسینی بوشهری جنگ در سوریه را حاصل عوامل بیرونی خواند و یادآور شد: جنگ مسلمان با مسلمان در سوریه، حاصل ایجاد تفرقه بین مسلمانان توسط ابرقدرت‌ها است.

وی با اشاره به جنگ و درگیری در کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و مسلمان کشی در آفریقای مرکزی، تأکید کرد: دنیای استکبار هزینه های زیادی را برای ایجاد نزاع و درگیری در کشورهای منطقه و مسلمان نشین صرف می کند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه، ایجاد موج تبلیغاتی و رسانه ‏ای علیه جنایات بشری را از وظائف مدافعان واقعی حقوق بشر و صلح طلبان ذکر کرد و خطاب به اعضای گروه منونایت گفت: انتشار مقاله و کتاب در تمام دنیا، می تواند موج آگاهی را در جامعه بشری بر علیه جنگ طلبان ایجاد کند و این کار از شما ساخته است، چرا که اگر کسی به غیر شما بخواهد این کار را انجام دهد بر او برچسب تروریست می چسبانند.

وی، صلح طلبی و فعالیت ضد جنگ را از اصول دینی معرفی کرد و افزود: در روایتی از امام علی(ع) نقل شده که امام(ع) به گروهی که به قبیله‏ ای حمله کرده بودند، فرمود که "اموال آنها را بازگردانید و حتی ظرف آب سگ آن ها را نیز از قلم نیندازید" و این مسئله نشان دهنده توجه اسلام به حقوق انسان ها و حتی حیوانات است.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه با اشاره به تحریم دارویی علیه ایران، خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته تحریم دارو علیه ایران صورت گرفته است و عده بسیاری از بیماران که نیازمند دارو برای ادامه حیات بوده‏ اند، از آن محروم شده‌اند، این گونه کارها با رفتار انسانی و الهی منافات دارد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان به دوگانگی ایجاد شده در دنیا اشاره کرد و گفت: امروز دنیا دچار دوگانگی شده است و از یک سو با عنوان مقابله با تروریسم، جنگ به راه می اندازند و از سویی دیگر برخی به خاطر دفاع از حقوق خود، سرکوب می شوند!

به گزارش مرکز خبر حوزه، در این دیدار همچنین حجت الاسلام و المسلمین زمانی، معاون بین الملل حوزه های علمیه و چند تن از فرهیختگان مسیحی عضو گروه منونایت به بیان نظرات خود پرداختند و بر ضرورت مقابله با جنگ و خونریزی در دنیا و به رسمیت شناختن حقوق ملت ها تاکید کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١۶:١٢

   

پر مبحث ترین ها