سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری‌همدانی:

آیت الله نوری همدانی: رهبر جامعه اسلامی قداست دارد

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٠    نسخه چاپی    
وی خاطرنشان کرد: در برابر ما دشمنان زیادی وجود دارد و رهبر باید شجاع باشد که در برابر آن‌ها بایستد که امروز آیت‌الله خامنه‌ای دارای این ویژگی‌ها هستند.
یکی از مراجع تقلید قم گفت: رهبر جامعه اسلامی قداست دارد و اطاعت از او جزو دین است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی امروز در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی و نخبگان امر به معروف سراسر کشور اظهار کرد: نخستین مرحله دعوت پیامبران ساختن جهان‌بینی برای انسان‌هاست.
وی با بیان اینکه جهان‌بینی شناخت جهان و خداوند است، گفت: خداوند خلقت آسمان‌ها و زمین و همه را شرح می‌دهد تا ما در آن‌ها دقت کنیم تا از این نظر خدا را بشناسیم.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه همه موجودات عالم قانونمند هستند و هیچ موجودی بدون قانون آفریده نشده است، عنوان کرد: قانونمند بودن نشان می‌دهد که خالق جهان حکیم است و باید او را شناخت.
وی با بیان اینکه میلیاردها ستاره در این فضا قرار داده شده است ولی هر یک جای معینی دارند، تصریح کرد: آفریننده جهان با حکمت خود برای هر موجودی مسیری قرار داده است.

نوری‌همدانی با اشاره به اینکه نظم جهان به حدی است که ما می‌توانیم کسوف و خسوف را پیش‌بینی کنیم، گفت: ما از این نظم دنیا درس توحید می‌گیریم.
وی با اشاره به رویش گیاهان متنوع در زمین عنوان کرد: یک خورشید بر این گیاهان می‌تابد و در یک زمین می‌رویند ولی خاصیت آن‌ها فرق می‌کند که نشان می‌دهد خداوند در هر گیاهی فعل و انفعالات خاصی قرار داده است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه انقلاب ایران یک حادثه کوچک نبود و یکی از وظیفه‌های ما شناخت انقلاب است، مطرح کرد: وظیفه ما شناخت اهداف، ارکان، دستاوردها و آسیب‌های انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران بر اساس جهان‌بینی به وجود آمده است، گفت: قبل از انقلاب بسیاری از کشورها زیر سیطره غرب و شرق بودند و ایران زیر قلمرو آمریکا بود.

نوری‌همدانی با بیان اینکه این انقلاب کل معادلات سیاسی غرب و شرق را بر هم زد، افزود: در آن زمان در ایران که ژاندارم منطقه بود فردی قیام می‌کند که هم در برابر غرب و هم شرق می‌ایستد.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب جهانی است و همه مستضعفان عالم را امیدوار کرده است، خاطرنشان کرد: نخستین درس انقلاب جهان‌بینی اسلامی است و کسی که در راس نظام است باید پیامبر و امام معصوم و یا فقیه باشد.
این مرجع تقلید با اشاره به ویژگی‌های رهبر کشور اسلامی تصریح کرد: رهبر کشور اسلامی باید مجتهد فقیه و دارای مدیریت، زمان‌شناسی و شجاعت باشد.

وی خاطرنشان کرد: در برابر ما دشمنان زیادی وجود دارد و رهبر باید شجاع باشد که در برابر آن‌ها بایستد که امروز آیت‌الله خامنه‌ای دارای این ویژگی‌ها هستند.
نوری‌همدانی عنوان کرد: رهبر جامعه اسلامی قداست دارد و اطاعت از او جزو دین است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت انقلاب ما دینی است و با انقلاب‌های دیگر که مادی هستند تفاوت دارد، گفت: معیارها و ارزش‌هایی که سابقاً در ایران حاکم بوده با این انقلاب عوض شده است.
استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه فرهنگ ما از غرب گرفته شده بود در حالی که اسلام خود فرهنگ خاصی دارد، عنوان کرد: فرهنگ غربی به درد ما نمی‌خورد و فرهنگ ما باید از اسلام و ایمان و اعتقاد خودمان گرفته شود.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب 60 هزار مستشار نظامی آمریکا در ایران حضور داشتند ولی امروز ما از نظر نظامی روی پای خود ایستاده‌ایم.
نوری‌همدانی تصریح کرد: برخورد شما باید با مردم همراه با رافت باشد برای اینکه این مردم بسیار زحمت کشیدند که این انقلاب به پیروزی رسیده است.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه امروز قدرت نظامی ایران بسیار بالا بوده و امنیت امروز ایران به خاطر افزایش قدرت نظامی ایران است، گفت: بعد از انقلاب افرادی انقلابی و متدین در ایران تربیت شدند و پست‌های نظامی را گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب غربی‌ها مردم را نسبت به اسلام بدبین می‌کردند ولی امروز سیاستمداران ما مذهبی هستند، عنوان کرد: عدل، صداقت و تقوا از پایه‌های سیاست است.

نوری‌همدانی تصریح کرد: در اروپا و آمریکا 99 درصد در مقابل یک درصد قیام کرده‌اند و این به دلیل اقتصاد سرمایه‌گذاری است.
وی اظهار کرد: در غرب بانک‌ها و ثروت در دست سرمایه‌داران است و هر روز ثروتمندها پولدارتر و روز به روز محرومان محروم‌تر می‌شوند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه ما باید اقتصاد اسلامی داشته باشیم، گفت: تا خودمان حماسه اقتصادی مدنظر رهبری را به وجود نیاوریم به رفاه نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه بنیان اجتماعی ما باید بر اساس اسلام باشد، عنوان کرد: کسانی که در جامعه امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند کار بزرگی انجام می‌دهند.
نوری‌همدانی تاکید کرد: مسئله حجاب و عفاف بسیار مهم است و باید برای حل مشکلات آن فکری شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها