سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار می‌شود

بروز شده : ٧-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٨    نسخه چاپی    
مراسم بزرگداشت آیت‌الله فاضل لنکرانی در 20 هزار نقطه کشور برگزار می‌شود که 86 مراسم یادبود به صورت خودجوش نیز در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.
مسئول روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) از برگزاری هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی در 14 فروردین‌ماه سال آینده خبر داد.

حجت‌الاسلام سید جواد نورموسوی، بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری هفتمین سالگرد ارتحال مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی گفت: این مراسم با حضور شخصیت‌های کشوری، مراجع تقلید، طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه و اقشار مختلف مردم روز پنج شنبه 14 فروردین ماه بعد از نماز مغرب و عشاء و با سخنرانی حجت‌الاسلام صالحی خوانساری در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم بزرگداشت آیت‌الله فاضل لنکرانی در 20 هزار نقطه کشور برگزار می‌شود که 86 مراسم یادبود به صورت خودجوش نیز در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

مسئول روابط عمومی امور بین الملل مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه این مرجع تقلید یک شخصیت تمام عیار در همه ابعاد بود، گفت: آیت‌الله فاضل لنکرانی در اعلام مرجعیت امام راحل نقش اساسی داشت که در این راستا جمعی از مدرسین حوزه علمیه به سرپرستی ایشان طوماری را برای اعلام مرجعیت امام امضاء کردند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله فاضل لنکرانی امام راحل را اعلم می‌دانستند، افزود: برخی‌ها امام را تنها به عنوان یک شخصیت سیاسی می‌دانستند اما آیت الله فاضل امام را شخصیت جامعی می‌دانست.

حجت‌الاسلام نورموسوی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: این مرکز در بحث آموزش و پژوهش فعالیت چشمگیری داشته و پاسخگوی شبهات و نیازهای علمی دنیا است.
هفتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار می‌شود

وی همچنین گفت: جلسات متعدد علمی و به درخواست سازمان ملل و یونسکو در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شده است.

مسئول روابط عمومی امور بین الملل مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اضافه کرد: تاکنون هفتاد نشست علمی تخصصی در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) انجام شده که تمامی این نشست‌ها در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه نشست‌های علمی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در پنج جلد به چاپ رسیده است، افزود: این کتاب‌ها در مراسم ارتحال حضرت آیت‌الله فاضل لنکرانی رونمایی می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها