سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی: امروز شناخت دشمن از ضروریات است

بروز شده : ٨-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٠    نسخه چاپی    
کشورهای دیگری چون فرانسه و ایتالیا هم ایران را تهدید برای جهانیان می‌دانند، چرا که ایران در مقابل زیاده خواهی استکبار ایستادگی کرده و این امر برای آنها بسیار سخت است، لذا ما را مزاحم کارهای خود می‌بینند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که نظام اسلامی خاری در چشمان دشمنان است، تأکید کرد: امروز شناخت دشمن از ضروریات است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با اشاره به این که تضرع در برابر دشمن خواری است، گفت: مگر می‌شود با دشمنان خدا در صلح بود و از اهداف عالی کوتاه آمد و از دین دفاع نکرد.

وی با بیان این که باب مهمی در اصول کافی با نام «حب فی الله و بغض فی الله» قرار دارد، تاکید کرد: در فرهنگ اسلام، همان اندازه که حب دارای ارزش است به همین مقدار نیز به بغض توجه شده که این مهم باید به عنوان فرهنگ در میان مردم نهادینه شده و مورد توجه قرار گیرد.

استاد برجسته حوزه با تاکید بر لزوم دشمن شناسی، ادامه داد: امروز برخی‌ها در این زمینه توجه کافی نداشته و در تشخیص دوست و دشمن کوتاهی می‌کنند، در صورتی که امروز شناخت دشمن از ضروریات است.

آیت الله نوری همدانی با بیان این که نظام اسلامی خاری در چشمان دشمنان است، تصریح کرد: قدرتمندانی در جهان کنونی هستند که لحظه‌ای نمی‌توانند نظام جمهوری اسلامی ایران را تحمل کنند.

وی، سفر مرکل، صدراعظم آلمان به اسرائیل را مد نظر قرار داد و افزود: مرکل در سفر خود به اسرائیل، در مصاحبه‌ها علیه ایران سخن می‌گوید و به عقیده این خانم آلمانی، نظام و دولت ایران اسباب زحمت برای دنیا است.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: کشورهای دیگری چون فرانسه و ایتالیا هم ایران را تهدید برای جهانیان می‌دانند، چرا که ایران در مقابل زیاده خواهی استکبار ایستادگی کرده و این امر برای آنها بسیار سخت است، لذا ما را مزاحم کارهای خود می‌بینند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی در پایان بر ایستادگی در برابر ظلم و ستم تاکید کرده و از همگان خواستند تا در دفاع مقدسات اسلامی حساس باشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها