سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله حسینی بوشهری: تکفیری‌‌ها مایه ننگ مسلمانان شده‌اند

بارها تاکید کرده ایم که دشمنان اسلام به دنبال منافع خود هستند و برای اسلام دلسوزی نخواهند کرد؛ آنها تا وقتی که منافعشان در کشورهای اسلامی تامین می شود از سران آنها حمایت می‌کنند؛ ولی وقتی که این مناقع قطع می شود، سریعا علیه سران کشورهای موضع می گیرند و حتی آنها را سرنگون می کنند که نمونه کامل آن را در مصر شاهد بودیم.
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه تکفیری‌‌ها با فتاوای خلق‌الساعه مایه ننگ مسلمانان شده‌اند، گفت: علمای شیعه بارها اعلام کرده‌اند حاضرند در یک نشست جهانی با حضور علمای شاخص جهان اسلام، راه حل‌های کلیدی نجات مسلمانان را معرفی کنند.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری ظهر یکشنبه در دیدار با شیخ تاج الدین الهلالی استاد الازهر مصر اظهار داشت: یکی از تهدیدات بزرگ جهان اسلام، حضور تکفیری هاست که متاسفانه چهره اسلام را مخدوش کرده اند.

وی افزود: کارهای ناپسندی که انجام می‌دهند و فتاوای خلق الساعه‌ای که هیچ پایه علمی، عقلی و دینی ندارد صادر می کنند، مایه خجالت مسلمانان واقعی است؛ دیگران به این فتواها نگاه می کنند و منبع قضاوتشان نسبت به اسلام، همین ها است.

مدیر حوزه های علمیه کشور خطاب به مفتی سابق استرالیا گفت: شما علمای جهان اسلام می توانید چهره واقعی اسلام را در کشورهای اسلامی و عربی و سایر ممالک نشان دهید و چهره زشت این گروه را که با کشتار و فتاوای ضد دینی خود منشا مصیبت های بزرگی برای جهان اسلام بوده اند نمایان سازید.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: اسلام یک حقیقت است، ولی آنچه که این گروه منحرف از اسلام ارائه می کند چیز دیگری است که هیچ تناسبی با اسلام ندارد؛ علمای شیعه بارها اعلام کرده اند که حاضر هستند در یک نشست جهانی با حضور علمای شاخص جهان اسلام، مشکلات مسلمانان و این گروه ها را بررسی کنند و راه حل های کلیدی نجات جهان اسلام را معرفی کنند.

آیت الله حسینی بوشهری اظهارداشت: دنیا باید چهره و پیروان واقعی اسلام و همچنین پیروان مکتب اهل بیت(ع) را بشناسد؛ ولی فتاوای این گروه ها باعث رشد تروریسم و تفرقه در جهان اسلام شده است.

وی گفت: بارها تاکید کرده ایم که دشمنان اسلام به دنبال منافع خود هستند و برای اسلام دلسوزی نخواهند کرد؛ آنها تا وقتی که منافعشان در کشورهای اسلامی تامین می شود از سران آنها حمایت می‌کنند؛ ولی وقتی که این مناقع قطع می شود، سریعا علیه سران کشورهای موضع می گیرند و حتی آنها را سرنگون می کنند که نمونه کامل آن را در مصر شاهد بودیم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، مدیر حوزه های علمیه کشور عنوان کرد: غرب در مصر به ظاهر از انقلاب حمایت کرد؛ ولی بعد از مدتی سریعا حامی کودتاگران شد و کودتا را ترتیب داد؛ این مسائل تاریخی، باعث می شود که مسلمانان چهره واقعی این دشمنان را به خوبی شناخته و به آنها اعتماد نکنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٢, ١۶:١١

   

پر مبحث ترین ها