سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله وحید خراسانی: مسجد مقدس جمکران اکسیر اعظم است

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این که اعجاز حضرت بقیه‌الله(عج) فوق حد و حصر است، خاطرنشان کرد: افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند، درصددند وجود مس خود را به طلا تبدیل کنند، چون این مکان مقدس اکسیر اعظم است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند، درصدد این هستند که وجود مس خود را به طلا تبدیل کنند، چون این مکان مقدس اکسیر اعظم است.

آیت‌الله العظمی حسین وحید خراسانی، در دیدار حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: خدا را بسیار شکر کنید که سعادت خدمت در مسجد مقدس جمکران را به شما عنایت کرده است.

وی با اشاره به این‌که امام زمان(عج) نه قابل نیل عقل است و نه قابل گنجیدن در منطق و بیان و قلم، افزود: اگر امام زمان(عج) لحظه‌ای نباشد «لساخت‌الارض باهلها» حاصل می‌شود.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این که اعجاز حضرت بقیه‌الله(عج) فوق حد و حصر است، خاطرنشان کرد: افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند، درصددند وجود مس خود را به طلا تبدیل کنند، چون این مکان مقدس اکسیر اعظم است.

وی تصریح کرد: اگر شما بتوانید به عنوان یک خدمت‌گذار شرایطی برای زائران فراهم کنید که عمیق‌تر به وجود امام زمان(عج) پی ببرند و ارتباطی با مبدأ فیض الهی پیدا کنند، این عمل هم توفیقی برای شما و هم توفیقی برای مردم است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با تأکید بر تلاوت قرآن ابراز داشت: همان طوری که نسیم بهار زمین مرده را زنده می‌کند، آیات قران نیز دل مرده را احیا می‌کند و اگر این تلاوت قرآن برای امام زمان(عج) باشد اکسیر اعظم می‌شود.

آیت‌الله وحید خراسانی با بیان این‌که قرآن و عنایات امام زمان(عج) باید با هم ضمیمه شود تا روح را متعالی کند، یادآور شد: اگر افرادی که به مسجد مقدس جمکران می‌آیند به تلاوت قرآن و هدیه آن به امام زمان(عج) مداومت کنند، ایشان هم در شب قدر آنها را مورد عنایت قرار خواهد داد و این تأثیر بسیاری در دل مردم خواهد داشت و اجر جزیلی هم نصیب‏شان می‌شود.

وی افزود: مسجد مقدس جمکران باید مرکز رسیدگی به تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام شود.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که مسجد مقدس جمکران دارای اهمیت ویژه‌ای است، یادآور شد: باید افرادی که به این مسجد می‌آیند مورد لطف و احترام قرار گیرند و خدای ناکرده با چشم حقارت به آنها نگاه نشود چون خیلی از افراد هستند که ظاهر آنها شاید غلط‌انداز باشد ولی در باطن بندگان بسیار خوب و از ما هم بهتر باشند و خداست که به مقام بندگی افراد آگاه است.

وی در پایان با تأکید بر قرائت قرآن برای امام زمان(عج)، اظهار داشت: مردم به تلاوت قرآن و صلوات مداومت کنند که این موارد تأثیرات معنوی و روحی فراوانی دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها