سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: عزل و نصب‌ها به دور از حب و بغض باشد

آیت‌الله سبحانی اظهار داشت: در هر مقامی که هستیم چه رئیس، مدرس.... همواره باید خدا را در نظر داشته باشیم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که حب و بغض‌ها باید برای خدا باشد، گفت: متأسفانه خیلی از عزل و نصب‌ها برای مصالح شخصی و حزبی صورت می‌گیرد.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در پایان درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: هر کسی که حب و بغضش برای خدا باشد جزو رستگاران است.

وی با بیان این که همواره باید حب و بغض خود را برای خدا انجام دهیم، افزود: متاسفانه خیلی از عزل و نصب‌ها به صورت مصالح شخصی، جمعی و حزبی صورت می‌گیرد.

آیت الله سبحانی ادامه داد: حب و بغض‌ها همه باید از جانب خدای متعال باشد، چرا که اگر مصلحتی را در نظر بگیریم و رضای خدا در آن نباشد دچار گرفتاری خواهیم شد.

این مرجع تقلید با اشاره به سئوال مرحوم شهید سعیدی از امام(ره) در مورد موعظه گفت: امام در جواب آیت الله سعیدی این آیه را تلاوت کردند «قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی» که به مصداق همین آیه امام صادق(ع) تاکید کرده است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سبحانی اظهار داشت: در هر مقامی که هستیم چه رئیس، مدرس.... همواره باید خدا را در نظر داشته باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٢, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها